اخبار کوتاه

۸۳۱ نفر از زندانیان زندان های استان اردبیل در آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم شرکت کردند

۸۳۱ نفر از زندانیان زندان های استان در ۵ حوزه امتحانی زندان های شهرستان های اردبیل ، مشگین شهر ، گرمی ، خلخال و کانون اصلاح و تربیت اردبیل همزمان با سراسر کشور در آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم که از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می شد شرکت نمودند.
صادقلو رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان اردبیل در حاشیه برگزاری این آزمون با اعلام این خبر گفت: « خوشبختانه با تعامل خوبی که بین اداره کل زندانها و اداره کل اوقاف و امور خیریه برقرار شده هر ساله به جمع مشتاقان به حفظ موضوعی قرآن کریم افزوده می شود. با همت مسوولین فرهنگی زندان ها کلیه ثبت نام کنندگان در طرح حفظ موضوعی قرآن کریم توانستند با تعلیم در محضر اساتید مجرب این رشته که از برجستگان قرآنی استان بودند در آزمون این طرح شرکت کنند. »
به گفته رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان طرح اجراء شده شامل ۱۵۰ موضوع قرآنی با آیات مربوطه و مفاهیم و تفسیر آن بود که سوالات آزمون نیز بر همین مبنی طرح شده بود. گفتنی است که این طرح در سراسر کشور به صورت همزمان و با نظارت ناظران قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه و همکاری کارشناسان قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اجراء شده است. بنا به اعلام کارشناسان اداره کل وقاف و امور خیریه نتایج این آزمون در نیمه دوم خردادماه سال آینده اعلام خواهد شد .
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان اردبیل که از فرایند اجرای آزمون در زندان اردبیل بازدید می نمود تلاش مسوولین فرهنگی زندان ها برای استفاده از کلام وحی الهی در تغییر رفتار و اصلاح و تربیت زندانیان را ابزاری کار آمد و ستوده برشمرد و از متولیان برگزاری دوره ها و آزمون حفظ موضوعی قرآن در زندان های استان تقدیر کرد.
صادقلو در ادامه با اشاره به لزوم بستر سازی برای حضور گسترده مددجویان در برنامه های قرآنی زندان ها گفت: « در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و تشویق مددجویان به شرکت در این طرح معنوی، هزینه ثبت نام مددجویان در این آزمون توسط اداره کل زندان های استان و اداره اوقاف و امور خیریه تامین شد و زندانیان در مراحل ثبت نام هیچ مبلغی را پرداخت نکرده اند. »
برگزاری آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم در زندانهای استان اردبیل

برگزاری آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم در زندانهای استان اردبیل

برگزاری آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم در زندانهای استان اردبیل

برگزاری آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم در زندانهای استان اردبیل

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*