اخبار کوتاه

۶۱ زندانی محکوم مالی و جرایم غیر عمد زندان های اردبیل از محل کمک های مردمی برنامه ماه عسل ، آزاد شدند

فتحی مدیر کل زندان های استان اردبیل

فتحی مدیر کل زندان های استان اردبیل

۶۱ تن از زندانیان زندان های اردبیل که بخاطر عجز از پرداخت دیون غیر عمد مدت ها بود در زندان به سر می بردند . با کمک های مردمی از طریق برنامه ماه عسل از زندان آزاد شدند .

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با اعلام این خبر در تشریح آن گفت : « طرح خداپسندانه برنامه وزین ماه عسل که از ماه مبارک رمضان و با همکاری سازمان زندان ها و در راس آن دکتر جهانگیر ریاست معزز سازمان آغاز شده بود با استقبال مردم خیرّ و خداجوی ایران اسلامی به ثمر نشست و در مرحله اول که مبلغ ۳۷۳۱۱۳۲۷۳۷ ریال از سوی سازمان زندانها از منبع کمک های مردمی برنامه ماه عسل به استان اردبیل اختصاص یافته بود تعداد ۳۰ نفر از زندانیان از زندان آزاد شدند . »

به گفته ایشان در مرحله دوم نیز با تلاش و کوش انجام شده با اختصاص مبلغ ۳۷۸۸۸۶۷۲۶۳ ریال تعداد ۳۱ نفر دیگر از محکومان مالی و جرایم غیر عمد از زندان ها آزاد شدند .

فتحی با اشاره به تلاش های انجام شده از سوی شوراهای حل اختلاف شعبه زندان و مددکاران برای اخذ رضایت از شکات گفت : « در مجموع با مبلغ اهدایی از منبع ماه عسل نهایت سقف سهمیه ۴۷ نفر برای استان اردبیل جهت آزاد سازی زندانیان معسر در نظر گرفته شده بود . اما با تلاش و کوشش همکاران ما در مددکاری زندان ها و شورا های حل اختلاف شعب زندان های استان اردبیل و با گذشت شکات و همچنین آورده زندانیان این سقف با همان مبلغ اهدایی از سوی سازمان با افزایش ۱۴ نفری از ۴۷ نفر به ۶۱ تن رسید ؛ که از این بابت ضمن شکرگزاری به درگاه خداوند منان از همکاران خدوم و شکات محترم برای این تلاش و گذشت سپاسگزارم . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل کل مبلغ بدهی ۶۱ زندانی را ۲۸۸۲۸۸۱۶۶۷۸ریال عنوان نمود و افزود : « باید از شکات که خود نیز با نیت خیر خواهانه مبلغ ۱۸۲۹۹۲۴۷۷۶۹ ریال از دیون ۶۱ تن زندانی را بخشیدند تشکر نماییم . »

وی افزود : «  مبلغ ۲۹۷۴۵۶۸۹۰۹ریال نیز زندانیان و خانواده های آنها بعنوان آورده تهیه نمودند و با کمک ۳۵۰۰۰۰۰۰ ریالی از منابع استانی و پرداخت ۷۵۲۰۰۰۰۰۰۰ریال از محل کمک های مردمی جمع آوری شده در برنامه ماه عسل ، چشم ۶۱ خانواده به دیدار سرپرستانشان روشن شد . » 

 

  

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*