اخبار کوتاه

۳۵ تَن از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی از زندان های استان اردبیل آزاد شدند

نهمین مرحله ی جشن آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی (ع) در آستانه ی عید نوروز باحضور مسوولین و خیرین استانی در سالن ملاقات  زندان مرکزی اردبیل برگزار گردید.

قاصدی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای ستاددیه ی استان با اشاره به آمار زندانیان جرایم غیر عمد ومالی در زندان های استان گفت : « باتوجه به اینکه۶۸۰ زندانی جرایم غیر عمد در زندان های استان در حال تحمل حبس می باشند تعداد بیش از ۳۵هزار پرونده مالی در دادگاه های استان در حال رسیدگی و اجرا می باشد . »

 قاصدی افزود : « در راستای پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان  واحد های شورای حل اختلاف در استان تلاش می کنند تا با ایجاد صلح و سازش بین طرفین ازآمار ورودی زندان بکاهند. »

او ادامه داد : « اجرای احکام جایگزین به جای حبس و هچنین اعسار پرونده ها در دادگاه های استان در کاهش آمار زندان موثر خواهد بود . »

رئیس هیأت امنای ستاد دیه ی استان از تلاش های  بی وقفه ی اعضای هیأت امنا و کارکنان ستاد دیه استان تشکرکرد و از مسوولان و خیرین استان خواست تا با تقسیم شادی های خودمان  با زندانیان جرایم غیرعمد و مالی زمینه حضور این زندانیان در کنار خانواده هایشان را در آستانه ی سال نو فراهم سازیم .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ی استان اردبیل  ؛یوسف خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ونایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه ی استان  در جشن آزادسازی ۳۵ تَن از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی اظهار داشت: « باهمت و تلاش هیأت امنا و کارکنان ستاد دیه ی استان و همچنین حضور بی سابقه خیّرین استان در حمایت از محکومان غیر عمد مالی  ۹جشن آزادسازی در سال ۱۳۹۷ برگزار شده است . »

خدادادی گفت : « آیین کمک به زندانیان جرایم غیر عمد ومالی در استان اردبیل نهادینه شده است  و مردم خَیّر و ولایت مدار استان با حذف هزینه های زاید خود و اهدای  بخشی از هزینه های  مراسمات  خود به این ستاد مردمی نقش موثری در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد داشتند .

 او تصریح کرد :به مناسبت گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت علی (ع) و فرارسیدن سال نو تعداد ۳۵زندانی جرایم غیر عمد و مالی بامبلغ محکومیت ۱۰۱میلیارد ریال از زندان های استان آزاد و به کانون گرم خانواده ها ی خود باز گشتند .

خدادادی افزود: « باتوجه به افزایش میزان مبلغ محکومیت زندانیان جرایم غیر عمد در استان نسبت به سال های گذشته تعداد۲۷۰زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ بیش از ۶۸۳میلیارد ریال  از زندان های استان آزاد شدندکه به تفکیک محکومیت مالی ۱۶۷فقره ،مهریه ۷۳فقره ، و دیه ناشی از حوادث رانندگی وکارگاهی ۲۱ فقرمی باشد .»

وی ادادمه داد: « در سال ۱۳۹۷تعداد ۷زندانی نسوان در زندان های استان با مبلغ ۲میلیاردو ۵۲۸میلیون ریال تحمل حبس می کردند که با همت خیرین و کمک ستاد دیه از زندان های استان آزاد شدند. »

نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه ی استان با اعلام اینکه باتوجه به آزادسازی های که امسال صورت گرفته همچنان تعداد ۶۸۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان ها هستند که از این تعداد ۳۶۰تَن شرایط بهره مندی از تسهیلات ستاد دیه ی استان را دارند .

خدادادی از مسوولین و خیرین استانی خواست تا با تلاش بیش از پیش زمینه های لازم برای آزاد سازی محکومین غیر عمد مالی را در استان فراهم نمایند.

در ادامه دکتر اسحاق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با بیان اینکه تلاش نمایندگی ستاد دیه ی استان برای کمک به زندانیان جرایم غیر عمد و مالی ستودنی است اظهار داشت تلاش و بهبود وضعیت نظام اجتماعی از وظایف ما است و باید ساختارنظام اجتماعی کشور مورد بررسی قرار گیرد و با ترویج شاخص های کرامت انسانی در کشور موجبات کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم سازیم .

دکتر رسولی نیاز مردم به ما لطف خدا است و برطرف کردن نیاز یک انسان از وظایف  انسانی و اخلاقی ما است گفت: « اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) در گره‌گشایی از کار مردم شهرت دارند؛ مردم نیز حق دارند از مسوولان جامعه توقع داشته باشند که در گرفتاری‌ها آن‌ها را تنها نگذارند. »

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل افزود : « تلاش خواهیم کرد به عنوان یاور ستاد دیه فرهنگ کمک رسانی و نقش آن در بهبود ساختار جامعه  را دراستان نهادینه کنیم  .

رسولی افزود : در سال ۱۳۹۸بامشارکت مسوولان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی  یک جشن آزادسازی در دانشگاه برگزار خواهد شد.

  گفتنی است دراین مراسم  با کمک دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاداسلامی یک زندانی خانم با مبلغ ۴۹میلیون ریال از زندان آزاد و مبلغ ۵۰۰میلیون ریال توسط خیرین استان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد ومالی کمک شد . همچنین در این مراسم به پاس قدردانی از کمک های خیرین استان از چند تن از خیرین شاخص با اهدای لوح تقدیر ، تجلیل به عمل آمد .

حجت الاسلام قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

حجت الاسلام قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

خدادادی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان

خدادادی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان

دکتر رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان

دکتر رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان

تجلیل از خیرین محترم

تجلیل از خیرین محترم

تجلیل از خیرین محترم

تجلیل از خیرین محترم

آئین آزاد سازی زندانیان محکوم مالی و جرایم غیر عمد

آئین آزاد سازی زندانیان محکوم مالی و جرایم غیر عمد

آئین آزاد سازی زندانیان محکوم مالی و جرایم غیر عمد

آئین آزاد سازی زندانیان محکوم مالی و جرایم غیر عمد

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*