اخبار کوتاه

۱۳۶۰ نفر از زندانیان زندان های استان اردبیل در ایام نوروز به مرخصی اعزام شدند

۱۳۶۰ نفر از زندانیان زندان های استان اردبیل در ایام نوروز به مرخصی اعزام شدند.

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل

در اجرای بخشنامه نوروزی ریاست قوه قضائیه و با هدف تحکیم بنیان خانواده و حضور مددجویان در ایام تعطیلات نوروز در کنار خانواده، تعداد ۱۳۶۰ نفر از محکومان جرایم عمومی و سبک به مرخصی نوروزی اعزام شدند.

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با اعلام این خبر، از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و عموم دادستان های شهرستان ها و دادیاران ناظر زندان که برای اجرای این بخشنامه مساعدت نمودند تقدیر نمود و گفت : « جرائمی که در خصوص قاچاق مشروبات الکلی ، مسائل امنیتی و در کل مخل نظم و آسایش امنیت عمومی مردم بودند از شمول این بخشنامه مستثنی و عموماً زندانیان جرایم سبک یا غیر عمدی مانند جرائم مالی به مرخصی اعزام شدند. »

به گفته مدیرکل زندانهای استان از ۱۳۶۰ نفر زندانی که به مرخصی اعزام شدند تعداد ۲۶۱ نفر منجر به آزادی گردید. همچنین مرخصی ۱۳۳ نفر با تشخیص دادیاران محترم ناظر زندان تمدید شد تا بخشی از مشکلات خانوادگی خویش را حل نمایند.

فتحی با اشاره به بازگشت به زندان تمامی کسانی که تا نوزدهم فروردین مرخصی آنها به اتمام رسیده گفت: « در کل با مساعدت مقامات محترم قضایی استان ۴۸ درصد از محکومین توانستند از مرخصی نوروزی استفاده نمایند. »

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*