اخبار کوتاه

۱۰۲۰ نفر از زندانیان واجد شرایط زندانهای استان اردبیل به مرخصی نوروزی اعزام شدند

در اجرای بخشنامه نوروزی قوه قضائیه با تلاش های نیروهای اجرای احکام زندانها و مساعدت مقامات قضایی استان ۱۰۲۰ نفر از مددجویان واجد شرایط زندان های استان از مرخصی ایام نوروز بهره مند شدند .

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با اعلام این خبر گفت : « در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ در پی وصول بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر اعطای مرخصی نوروزی به مددجویان ، زندانیان واجد شرایط توسط شورای طبقه بندی زندان احصا و با همکاری و مساعدت ویژه دادیاران ناظر زندان و دادستان ها به مرخصی اعزام شدند تا لحظات تحویل سال نو را در کنار خانواده های خویش باشند . »

مدیرکل زندان های استان با اشاره به اهمیت استفاده از مرخصی های مناسبتی برای تحکیم بنیان خانواده افزود : « هدف دستگاه قضایی و سازمان زندانها از اجرای کیفر زندان هرگز انتقام از زندانی نیست . بلکه هدف غایی اصلاح و آماده سازی زندانی برای بازگشت مجدد به آغوش جامعه و خانواده است . مرخصی های ایام مناسبتی مانند عید نوروز باعث می شود تا سرپرست خانواده با حضور در کنار اعضای خانواده خویش چراغ امیدواری به آینده روشن و روزهای خوب پس از آزادی را در دل آنها روشن نگهدارد . »

به گفته مدیرکل زندان های استان اردبیل با توجه به پایین بودن آمار زندانیان زن در استان  ۱۴نفر از زندانیان اعزامی به مرخصی بانوان و بقیه مرد می باشند .

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*