اخبار کوتاه

کمک بیش از ۶ میلیارد ریالی خیّرین شهرستان اردبیل به جشن گلریزان

دوشنبه شب ، هفتم خرداد و دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان با حضور پرشور و استقبال گسترده مردم خیّر و نوع دوست شهرستان اردبیل جشن گلریزان برای آزادی زندانیان معسر جرایم مالی و محکومین دیه غیر عمد برگزار شد.

در این جشن که علاوه بر نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور ، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان ، رئیس کل دادگستری ، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و بسیاری از مسئولان ارشد استانی و خیرینّ برجسته شهرستان اردبیل حضور داشتند؛ مردم خدا جو و نوع دوست اردبیل با انفاق و ایثار مال و محبت خویش قفل های آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و دیه تصادفات را گشودند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مراسم جشن گلریزان در سالن ولایت اردبیل اظهار داشت: کمک‌های ستاد دیه و خیران در آزادسازی زندانیان جرائم مالی شایسته تحسین است و از این که امروز شاهد هستیم که زمینه آزادی زندانیان جرائم مالی توسط خیران فراهم می شود خوشحالیم.

وی با اشاره به این که ثواب و اجر آزادی زندانیان جرائم مالی بسیار بالا است افزود: از این که در جامعه ما خیران و افراد نیکوکاری این ثواب و اجر معنوی را درک کرده‌اند این موضوع قابل تحسین است.

امام جمعه اردبیل گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی برخی افراد بی‌گناه در زندان به سرمی‌برند که این امر آسیب‌های اجتماعی زیادی را به دنبال دارد.

عاملی بیان کرد: از مسئولان استان انتظار می‌رود زمینه پویایی اقتصادی منطقه را فراهم کنند تا دیگر شاهد نباشیم که برخی به دلیل مشکلات مالی در زندان هستند.

وی همچنین افزود: انتظار می‌رود برای پویایی اقتصاد استان اردبیل اقدامات اساسی انجام شود و از منابع ملی اعتبارات لازم برای پویایی اقتصاد و اشتغال فراهم شود.

امام جمعه اردبیل گفت: نیاز است علاوه بر خیران مسئولان نیز در راستای پویایی اقتصاد منطقه و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد پیشگام باشند تا شاهد باشیم که هیچ فردی به دلیل مشکل مالی در زندان به سر نمی‌برد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل نیز گفت: در حال حاضر ۱۹٫۲ درصد زندانیان استان اردبیل مربوط به جرائم مالی است.

یوسف خدادادی ‌اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹٫۲ درصد زندانیان استان مربوطه به جرائم مالی و مشکلات اقتصادی است که انتظار می‌رود با همت خیران و کمک‌های مسئولان زمینه آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در اردبیل فراهم شود.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ۷۶۹ زندانی جرائم غیرعمد در استان اردبیل در انتظار آزادی به سر می‌برند افزود: انتظار می‌رود با برگزاری جشن گلریزان زمینه آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در اردبیل فراهم شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: سال گذشته ۴۳۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد به همت ستاد دیه، خیران و مشارکت‌های مردمی آزاد شدند و مبلغ محکومیت آنان ۳۰ میلیارد تومان بود که ۱۰ میلیارد تومان را شاکیان رضایت دادند.

خدادادی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از زندانیان بدون گناه و به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می‌برند که این امر آسیب‌های اجتماعی زیادی به دنبال دارد که باید زمینه‌ای فراهم شود تا زمینه آزادسازی زندانیان فراهم شود.

وی اظهار کرد: با توجه به این که در استان مشکلات اقتصادی داریم این موضوع سبب می‌شود که برخی از افراد به زندان بروند که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسبی پویایی اقتصادی را فراهم کنیم که بی‌شک به این شکل شاهد کاهش زندانیان جرائم مالی در استان خواهیم بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: یکی از صحنه‌های جالب توجه این جشن اهدای قلک توسط دختربچه‌ای بود که قلکش را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در اردبیل اهدا کرد.

در ادامه مراسم یعقوب عباسی از خیّرین استان به نمایندگی از جامعه خیّرین برای کمک مستمر به ستاد دیه استان اعلام آمادگی نمود و از خیّرین خواست تا با رایزنی با دوستان و آشنایان خود دایره کمک به ستاد دیه در استان را وسیع تر نمایند.

یساقی نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه کشور بعنوان آخرین سخنران و نماینده ستاد دیه کشور با اظهار تشکر از برنامه ریزی منسجم و حضور گسترده مردم و مسوولان در این جشن از مردم استان اردبیل بعنوان پرچم داران عرصه حسینیت یاد نمود و گفت : « مردم اردبیل ثابت نموده اند که علیرغم همه مشکلات همیشه در نوع دوستی و کمک به هم نوعان خود از زمره استان های زبان زد می باشند. »

گفتنی است که هزینه های جاری جشن گلریزان سالجاری توسط اتاق بازرگانی اردبیل تامین شده بود و در این جشن به همت مردم خیر اردبیل یش از ۶ میلیارد ریال  به صورت نقدی جمع آوری شد. و انتظار میرود تا آخر ماه مبارک رمضان کمک ها همچنان ادامه یابد.

یاد آور میشود جشن گلریزان امسال در استان اردبیل در ۱۶ حوزه قضایی برگزار خواهد شد. به گفته مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل اولین جشن آزادسازی با کمک های مردمی جمع آوری شده در سالجاری بعد از عید سعید فطر برگزار خواهد شد. 

آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل

آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل

جشن گلریزان شهرستان اردبیل

جشن گلریزان شهرستان اردبیل

 

جشن گلریزان شهرستان اردبیل

جشن گلریزان شهرستان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*