اخبار کوتاه

با حضور روسای دادگستری شهرستان های گرمی و بیله سوار جلسه کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی امور زندانیان زندان گرمی برگزار شد

روسای دادگستری و دادستان های شهرستانهای گرمی وبیله سوار به همراه جمعی از قضات دادسرا و دادگاه این شهرستان ها از زندان گرمی بازدید نموده و با حضور در جمع مددجویان بصورت چهره به چهره با آنها دیدار و مشکلات قضایی زندانیان را بررسی نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان گرمی ، پس از بازدید مقامات قضایی شهرستان های گرمی و بیله سوار از زندان گرمی ، جلسه ی کمیته ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان گرمی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد رئیس دادگستری شهرستان گرمی برگزار شد.

در این جلسه راهکارهای عملی برای کاهش جعیت کیفری زندان گرمی مورد بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان قرار گرفت .  حجت الاسلام مهدوی راد رئیس دادگستری شهرستان گرمی با اشاره به اهمیت موضوع و لزوم پیگیری این سیاست گفت : « پی گیری و تحقق کاهش جمعیت کیفری زندانها عزم تمامی نهاد های ذی ربط را می طلبد . زمانی نگاه به قانون مجازات اسلامی  و مجازات های جایگزین حبس در کاهش جمعیت کیفری موثر خواهد بود که قضات در این زمینه توجه خاص  و لازم را داشته باشند. »

در تداوم جلسه حجت الاسلام موسوی رئیس دادگستری بیله سوار مدارا کردن با متهمین جرایم غیر عمد و سبک و خانواده زندانیان و توجه به مجازات های جایگزین حبس و اعطای امتیازات ویژه برای زندانیان جرایم سبک و غیر عمد را از برنامه های اصلی و اولویت دار قضات دادگستری بیله سوار عنوان کرد و گفت : « خوشبختانه شهرستان بیله سوار جزء شهرستان های برتر استان ، در زمینه کاهش جمعیت ورودی به زندانها می باشد. »

در این جلسه ناصری رئیس زندان گرمی گزارشی از عملکرد اجرای احکام و مددکاری زندان در بحث اخذ رضایت از شکات محکومین مالی و سایر محکومیت ها در راستای کاهش جمعیت کیفری را مطرح نمود و افزود : «  با تلاش های انجام شده علیغم محدودیت های فیزیکی اشتغال زندانیان ۵۲ درصد افزایش داشته است و این به بحث در آمد زایی زندانیان و تامین بخشی از معاش زندگی آنها کمک شایانی می کند. »

گفتنی است در این جلسه از سوی مقامات قضایی شرکت کننده ، پیشنهاداتی به منظور هماهنگی و تشریک مساعی در جهت ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ارایه شد .

جلسه کمیته ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان شهرستان گرمی

جلسه کمیته ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان شهرستان گرمی

بازدید قضات شرکت کننده در جلسه کمیته ساماندهی از زندان گرمی

بازدید قضات شرکت کننده در جلسه کمیته ساماندهی از زندان گرمی

بازدید قضات شرکت کننده در جلسه کمیته ساماندهی از زندان گرمی

بازدید قضات شرکت کننده در جلسه کمیته ساماندهی از زندان گرمی


Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*