اخبار کوتاه

کمیسیون فرعی عفو و بخسشودگی در زندان خلخال تشکیل شد

کمیسیون عفو زندانیان خلخال به ریاست علی رمضان پور رئیس دادگستری خلخال در محل زندان خلخال تشکیل شد.

علی نباتی دادستان خلخال، محمد احدی دادیار ناظر زندان ، جعفری رئیس حوزه قضائی شهرستان کوثر، فرزاد فروزان رئیس زندان و  همچنین اعضای شورای طبقه بندی زندان خلخال در این جلسه  که در راستای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانها برگزار شده بوده حضور داشتند.

 در این جلسه تعداد چهل درخواست عفو برای زندانیان حوزه های قضائی خلخال، کوثر و هشتجین مطرح و پس از بررسی، مقامات قضائی و اعضای کمسیون با پیشنهاد عفو برای تعدادی از مددجویان واجد شرایط  به کمسیون عفو و بخشودگی استان موافقت شد .

گفتنی است در این جلسه از چهل پرونده مطرح شده برای عفو ۲۸ مورد مربوط به  حوزه قضایی خلخال و ۱۲ پرونده مربوط به حوزه قضایی شهرستان کوثر بوده است .

علی رمضان پور رئیس دادگستری خلخال و رئیس کمیسیون فرعی عفو و بخشودگی  شهرستان خلخال با ابراز تشکر از تلاشهای دادستان و قاضی ناظر زندان و مسئولان زندان گفت :  « سیاست قوه قضائیه استفاده از تمام قوانین و تاسیسات برای کاهش جمعیت کیفری است.  اما در این بین تلاش برای این است که کسانی که متنبه شده اند و برای جامعه خطرناک نیستند از تسهیلات اعطایی بهره مند شوند . » به گفته وی امنیت جامعه و حفظ جان و مال و نوامیس مردم و امنیت روانی اجتماع همچنان اولویت برتر دستگاه قضایی می باشد .

رئیس دادگستری شهرستان خلخال حل مشکلات مددجویان مالی غیرعمد را بسیار ضروری برشمرد و خواستار تشکیل جلسه جداگانه برای مواجهه رو در روی قضات با مددجویان مالی غیرعمد و راهنمایی آنان شد و گفت : جرائم مالی غیرعمد در اسرع وقت باید تعیین و تکلیف و در مورد آنان تصمیم گیری شود. » وی به حقوق شکات نیز اشاره نمود و گفت : « تعیین تکلیف مددجویان مالی نباید ناقض حقوق شکات و زیان دیده ها باشد و این نیازمند تدبیر است . » انتهای پیام . / 

کمسیون فرعی عفو شهرستان خلخال

کمسیون فرعی عفو شهرستان خلخال

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*