اخبار کوتاه

کسب مقام دوم کشوری در شاخص قضایی و اجرای احکام توسط اداره کل زندان های استان اردبیل

اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل در ارزیابی سازمانی برای سال ۱۳۹۸ در حوزه شاخص های قضایی و اجرای احکام در بین ادارات کل زندان های کشور مقام دوم را به خود اختصاص داد .

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل با بیان این خبر گفت : خوشبختانه با کمک مقامات محترم قضایی و تلاش های کارکنان زندان های استان و به ویژه عنایت خاص رئیس کل دادگستری به مجموعه زندان ها ، تلاش های همکاران ما در شاخص های قضایی و اجرای احکام به ثمر نشست و در ارزیابی سالیانه برای سال ۱۳۹۸ این اداره کل مقام دوم را در این زمینه به خود اختصاص داد .

مدیرکل زندان ها افزود : در پی ایجاد تعامل سازنده بین زندان های استان و مراجع محترم قضایی در راستای ساماندهی امور زندانیان ورودی زندانیان در سه ماهه اول سال ۹۹ نسبت به  آمار ورودی  در مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۲۳ درصد کاهش را نشان میدهد .

وی با تقدیر از حسن توجه مسئولان قضایی استان گفت : با ایجاد تعامل بیشتر بین مجموعه قضایی استان و پیگیری بخشنامه های اصداری از سوی ریاست محترم قوه قضائیه، خاصه تشکیل جلسات فوق العاده ساماندهی امور زندانیان با حضور رئیس کل محترم دادگستری استان، آمار ورودی و موجودی محکومین مالی، مهریه در سه ماهه اول سالجاری به ۱۶۵ نفر رسیده است . این در حالی است که این آمار در مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ تعداد ۵۳۴ زندانی بوده است که به طور میانگین ۶۹ درصد کاهش داشته است .

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان ها با اشاره به حضور های مستمر رئیس کل دادگستری استان در زندان ها و بازدید مستمر قضات از زندان ها و دیدار چهره به چهره با زندانیان برای حل مشکلات قضایی آنها افزود : رتبه بازدید قضایی از زندان های استان در سه ماه اول سالجاری با وجود محدودیت های ناشی از کرونا که مانع تردد بیش از حد به زندان می شد  از رده ۱۱ به رتبه ۷ کشوری ارتقا یافته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته علیرغم شیوع بیماری ویروس کرونا ۲۷۱ مقام قضایی بازدید مستقیم از زندان ها و دیدار با زندانیان داشته اند که در مدت مشابه سال گذشته این آمار ۲۶۸ نفر بازدید کننده را نشان می دهد .

 مدیرکل زندان های اردبیل یاد تاکید کرد : زندانیانی که در طول مدت تحمل حبس در زندان دچار تحول می شوند می توانند از تاسیسات حقوقی و امتیازات زندان بهره مند شوند. وی افزود : در این راستا بهره مندی زندانیان از امتیازات تاسیسات حقوقی، خاصه آزادی مشروط، تعلیق و مرخصی پایان حبس، با هماهنگی مقامات محترم قضایی، افزایش چشمگیری داشته و قریب به ۶۲ درصد از محکومین واجد شرایط در ایام کرونا، از مرخصی بهره مند شده اند و ۱۲ درصد از مرخصی پایان حبس استفاده کردند که منجر به آزادی آنها گردید.

حسینی با اشاره به کسب دست آوردهای مهم در حوزه قضایی و اجرای احکام توسط اداره کل زندان های استان ، ضمن تشکر مجدد از رئیس کل دادگستری استان ، معاونین وی ، دادستان مرکز استان ، روسای دادگستری ها ، دادستان های شهرستان های تابعه و کلیه قضات و کارکنان تشکیلات قضایی استان بر ضرورت استمرار تعامل بین زندان و دادگستری تاکید نمود . انتهای پیام ./ 

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*