اخبار کوتاه

کسب دو مقام برتر در جام باشگاه های کتابخوانی زندان های کشور توسط استان اردبیل

جام باشگاه های کتاب خوانی طرحی بود که سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور پیشنهاد شد . این طرح از سوی اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان در ۱۰ استان به صورت آزمایشی به اجرا گذاشته شد که استان اردبیل نیز جز این استان ها بود .

به گزارش اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان های استان اردبیل در ارزیابی سالانه از چگونگی اجرای این طرح استان اردبیل در بخش های خلاصه نویسی کتاب توسط اعضای باشگاه  کتاب و کتابخوانی در کنار استان های خوزستان و گیلان به مقام برتر دست یافت .

همچنین در بخش ارائه مستندات مربوط به تحویل کتاب به اعضای فعال باشگاه های کتاب و کتابخوانی نیز استان اردبیل رتبه برتر را کسب نموده است .

گفتنی است استان های خراسان جنوبی ، مرکزی ، ایلام ، بوشهر ، گیلان ، همدان ، اردبیل ، یزد ، کرمان و خوزستان ۱۰ استانی بودند که این طرح را در زندان های خویش به مرحله اجرا گذاشتند .

به گفته عبدی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان ها ی استان اردبیل، انتظار می رود به موجب اجرای این طرح در زندان ها  سرانه مطالعه کتاب در بین زندانیان افزایش یابد. وی همچنین با اشاره به تشکیل ۳۲ باشگاه کتابخوانی در بین زندانیان و سربازان زندان های استان اردبیل گفت : سال گذشته در قالب این طرح ۱۳۳۰ جلد کتاب از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، خیرین و سازمان زندان ها تهیه شد . عبدی با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی با کارشناسان برای آموزش تسهیلگران باشگاه های کتابخوانی افزود : روش خوبی در این شیوه از کتاب خوانی در پیش گرفته شده که باعث انس بیشتر زندانیان با کتاب می گردد . یکی از این روش ها نقد و بررسی کتاب ها ست . همچنین نوشتن نامه توسط کتابخوان به نویسنده کتاب از دیگر شیوه ها و برنامه هایی است که جذابیت این طرح را افزون تر می کند .

به گفته معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های اردبیل ارزیابی ها در سطح درون استانی نیز انجام شده و با حضور نمایندگان امور کتابخانه های عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخوانان برگزیده زندان های استان نیز تجلیل بعمل آمده است . انتهای پیام ./ 

کتابخانه زندان مرکزی اردبیل

کتابخانه زندان مرکزی اردبیل

آموزش تسهیلگری به مربیان و رابطین کتاب توسط کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( سال 1398)

آموزش تسهیلگری به مربیان و رابطین کتاب توسط کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( سال ۱۳۹۸)

کاروان کتاب ، مخصوص تحویل کتاب به زندانیان ( سال 1398)

کاروان کتاب ، مخصوص تحویل کتاب به زندانیان ( سال ۱۳۹۸)

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*