اخبار کوتاه

کارگاه آموزش صیانتی برای کارکنان اجرای احکام و مددکاری زندان های استان اردبیل برگزار شد

به همت اداره حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل دوره آموزشی پیشگیرانه برای کارکنان اجرای احکام و مددکاری زندان های استان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد .

در این دوره آموزشی پیشگیرانه محمد رضا مختاری رئیس اداره حفاظت اطلاعات زندان های استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان این حوزه ها گفت : برخی پست ها مانند مددکاری و اجرای احکام در زندان ها از حساسیت خاصی برخوردار هستند . به طوری که کارکنان این بخش ها با تلاش و کوشش خود می توانند نقش به سزایی در حل و فصل مشکلات قضایی زندانیان داشته باشند و با همت کارکنان این حوزه ها زندانی و خانواده زندانی تا حدود زیادی به آرامش  روانی میرسد .

وی در ادامه با اشاره به نقش رازداری در شغل زندانبانی به لحاظ دسترسی مددکاران و کارکنان اجرای احکام به اطلاعات پرونده زندانیان به لحاظ نوع شغل آنها عدم افشای اطلاعات زندانیان را یک اصل مهم در اینگونه مشاغل دانست و به جرم بودن افشای اطلاعات تاکید نمود و آن را از جمله آسیب های این پست ها دانست .

رئیس حفاظت اطلاعات زندان های استان اردبیل در ادامه کارگاه آموزش پیشگیرانه با اشاره به تذکرات دین مبین اسلام و با قرائت روایتی از امام علی (ع) پرهیز از سفارش پذیری و نگاه عدالت محور به همه زندانیان را یک عمل خداپسندانه و وظیفه همه کارکنان به خصوص کارکنان حوزه های مددکاری و اجرای احکام برشمرد و افزود : خوشبختانه موردی در این زمینه در زندان های استان مشاهده نشده است ولی از باب تذکر امر به معروف طرح این موضوع خالی از لطف نیست که  بدانیم تبعیض و سفارش پذیری می تواند به آفت بزرگ در امنیت زندان ها تبدیل شود . و طبق اعتقادات دینی و قانون جرم و گناه به حساب می آید.

در این نشست آموزشی کارکنان زندان های استان در بخش های مددکاری و اجرای احکام با موضوعات دیگری چون عدم افشای نتایج منفی شوراهای طبقه بندی ، عدم تاخیر در تقویم و آزادی زندانیان ، تسریع در آزادی زندانیان پس از وصول برگه آزادی از مراجع قضایی ، تاکید بر رفتار انسانی و اسلامی با همه زندانیان بدون توجه به نوع اتهام و محکومیت آنها ، رفتار انسانی و اسلامی با مراجعین به زندان ها و مواردی از این دست آشنا شدند .

مختاری در بخش های دیگری از سخنان خویش آگاه سازی پرسنل زندان های استان را در جهت حفظ و صیانت آنها و از مهمترین رسالت های حفاظت اطلاعات عنوان داشت و از کارکنان بعنوان سرمایه های  اصلی سازمان یاد نمود .

وی از کارکنان شرکت کننده در کارگاه آموزشی پیشگیرانه خواست تا به تمام کارها رنگ خدایی بدهند و در تمام امور خداوند متعال را بر کرده های خویش ناظر و حاکم بدانند و هر کاری برای زندانیان انجام می دهند با خدا معامعله کنند .

گفتنی است در نظر سنجی پایانی این جلسه از شرکت کنندگان ، عموم کارکنان حاضر در این جلسه آموزش صیانتی برگزاری چنین کارگاه هایی را مفید و باعث تذکر مجدد به نفس و بازآموزی نکات حفاظتی دانستند . انتهای پیام ./

کارگاه آموزش صیانت پرسنل توسط حفاظت اطلاعات زندان های استان

کارگاه آموزش صیانت پرسنل توسط حفاظت اطلاعات زندان های استان

  

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*