اخبار کوتاه

کارگاه آموزش ارتقای مهارت های رفتاری ویژه خانواده زندانیان شهرستان گرمی با سخنرانی دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان آغاز شد

به همت انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گرمی و مساعدت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداری این شهرستان ، کارگاه آموزشی ارتقای مهارت های رفتاری ویژه خانواده زندانیان ، در محل  سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمی برگزار شد .

در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی ، محمد حاجی آقا نیامیری ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین برنامه هایی برای خانواده زندانیان گفت : « رسالت ما در نظام مقدس جمهوری اسلامی در وهله ی اول پیشگیری از فروپاشی بنیان خانواده ی بزه دیدگان و حمایت از این خانواده ها در برابر آسیب های اجتماعی است . خانواده زندانیان نباید از تبعات مجازات حبس در معرض آسیب باشند . »

 ایشان در ادامه سخنان خود افزود : « قطعاً برگزاری چنین دوره هایی برای خانواده زندانیان ، آسیب های ناشی از حبس را به حداقل می رساند . نبود سرپرست خانواده برای مدتی معدود ، نباید منجر به فروپاشی کانون خانواده و طرد او توسط اطرافیان شود . لازم است نگرش خانواده ها نسبت به زندان و زندانی تغییر کند . اگرچه آموزش های تئوری برای خانواده زندانیان شرط لازم است اما کافی نیست و تمامی مسوولین ذیربط موظفند برنامه هایی عملی برای حمایت از این خانواده ها داشته باشند. »

این دوره ی آموزشی با سرفصل های مرتبط با امنیت اخلاقی ، رفتارهای اجتماعی ، روش های کنترل و کاهش مفاسد اخلاقی ، راهکارهای مواجهه با مشکلات خانوادگی و … توسط اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و کارشناسان پلیس امنیت اخلاقی شهرستان گرمی برگزار شد .

شایان ذکر است در خلال این کارگاه آموزشی ، خانواده زندانیان علاوه بر آشنایی با مهارت های زندگی و اخلاقی بصورت چهره به چهره با دادستان گرمی دیدار و مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند .

در اختتامیه ی این کارگاه آموزشی به هریک از خانواده زندانیان که در این دوره حضور داشتند ، گواهی حضور و کارت هدیه اهدا گردید.

کارگاه آموزش ارتقای مهارت های رفتاری ویژه خانواده زندانیان شهرستان گرمی

کارگاه آموزش ارتقای مهارت های رفتاری ویژه خانواده زندانیان شهرستان گرمی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*