اخبار کوتاه

پنجمین مرحله ی جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاددیه ی استان اردبیل : پنجمین مرحله ی جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی در سال۹۶ ؛مقارن با میلاد رسول مکرم اسلام و با حضور اعضای هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان و جمعی از مسوولین دستگاهای اجرایی و خیرین استانی در محل سالن ملاقات زندان مرکزی اردبیل برگزار گردید .

فتحی مدیر کل زندانهای استان با بیان اینکه محکومین مالی بزهکار نیستند اظهارداشت : « زندانیان جرایم غیر عمد مالی که در زندان به سر می برند انسانهای شریفی هستند که به صورت ناخواسته و از بد حادثه بخاطر  نوسانات اقتصادی ، تصادفات رانندگی ویا غیره گرفتار و در پشت میله های زندان تحمل حبس می نمایند .»

فتحی کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را بسیار ارزشمند دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین ابزاری که می‌تواند به ازخودگذشتگی انسان عینیت ببخشد، کمک به دیگران و شریک شدن در مشکلات آنان است.

وی کمک به آزادسازی زندانیان نیازمند را از وظایف شرعی و سیره نبوی و علوی  برشمرد و افزود: خانواده‌های زندانیان علاوه بر اینکه نان آور خانواده را از دست می دهند، گرفتار خلاءهای روحی و روانی نیز می‌شوند که خود تهدیدی برای جامعه است.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه از خیرین و مردم نوع دوست اردبیل که در آزادسازی محکومان مالی غیرعمد  همچون گذشته کمک حال ستاد دیه استان می باشند تقدیر نمود.

یوسف خدادادی معاون رئیس کل دادگستری و نایب رئیس هیأت امنای ستاددیه ی استان با اشاره به عملکرد ۱۶ساله ی ستاددیه ی استان اردبیل گفت : ستاد دیه ی استان ازسال  ۱۳۸۱  تابه حال سه هزارو یکصدو نه نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را با مبلغ محکومیت بیش از ۱۰۰میلیاردتومان از زندان های استان آزاد کرده است .

خدادادی افزود:درهشت ماهه ی سالجاری ۲۵۴ نفر از محکومان مالی غیرعمد با مبالغ مالی محکومیت بیش از ۱۵۷میلیارد ریال از زندانهای استان آزاد شدند که به تفکیک محکومیت ؛۱۹۶نفرمالی ،۵۰نفرمهریه و۸نفر دیه ی تصادفات رانندگی و کارگاهی بودند.

وی :ادامه داد:  تعداد زندانیان زن  جرایم غیر عمد در هشت ماهه ی امسال ۷ نفر بودند که با کمک خیرین و ستاددیه ی استان از زندان آزاد شدند .

نایب رئیس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه ی استان درخصوص بهره مندی از ظرفیت ماه های محرم وصفر گفت : استفاده از ظرفیت‌ ماه های محرم و صفر سبب شد که امسال ۱۳۳ نفر به کمک مردم و خیرین از زندانهای استان آزاد شوند که از این تعداد؛  ۳۴ نفر توسط ستاد دیه ی استان با پرداخت مبلغ ۳۳میلیاردو ۷۴۰میلیون ریال و ۹۹ نفر نیز توسط خیرین با مراجعه حضوری به زندان های استان آزاد شدند.

او با اشاره به این که استان اردبیل  نسبت به جمعیت در مقایسه با استان های دیگر تعداد محکومان مالی بیشتری دارد ؛افزود: این موضوع قابل قبول نبوده و جای بررسی دارد که چرا بیشترین آمار محکومان زندانیان استان را محکومان مالی تشکیل می‌دهد و هم‌اکنون ۶۵۰ نفر به دلیل محکومیت‌های مالی در زندان به سر می‌برندکه از این تعداد ۳۱۵ نفر شامل مساعدت ستاد دیه ی استان    می باشند .

در پایان این مراسم از خیرین شاخص ستاددیه ی استان تجلیل به عمل آمد و زمینه ی آزادی  ۸ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با پرداخت مبلغ محکومیت ۳۴۰میلیون ریال توسط خیرین حاضر در این جشن فراهم گردید .

خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل اردبیل

خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل اردبیل

 

فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل

فتحی مدیر کل زندانهای استان اردبیل

تجلیل از خیرین شاخص ستاد دیه استان اردبیل

تجلیل از خیرین شاخص ستاد دیه استان اردبیل

پنجمین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد

پنجمین جشن آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*