اخبار کوتاه

دادستان اردبیل تاکید کرد : پرونده های زندانیان مشمول عفو با سرعت و دقت هرچه سریعتر باید بررسی شود

دادستان مرکز استان به همراه معاونین خویش برای بازدید از روند بررسی پرونده ها و آزادی زندانیان مشمول عفو مقام معظم رهبری از زندان اردبیل بازدید نمود .

عتباتی دادستان استان اردبیل به همراه معاونین خویش ، دادیار ناظر زندان و فتحی مدیرکل زندانهای استان ابتدا با حضور در اندرزگاههای این زندان از تمامی بندهای زندان اردبیل بازدید و به صورت چهره به چهره با تعداد قابل توجهی از زندانیان ملاقات کرد.

دادستان اردبیل طی سخنرانی کوتاهی در جمع زندانیان با اشاره به لزوم التزام به قوانین نظام گفت: « هر زندانی در طی محکومیت حبس خود باید به قوانین نظام جمهوری اسلامی تمکین نموده و خود را استثناء قلمداد نکند زیرا که نظام با رافت تمام با مجرمان برخورد می کند. »

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به لزوم اخلاق مداری در زندانها گفت: « ما نباید کاری کنیم که موجب اخلال در نظم و انضباط زندان و یا دادگاه ها شود و در صورت محکومیت باید با صبر و بردباری به حبس خود پایان دهیم. »

عتباتی در این بازدید با تعدادی از زندانیان تحت قرار که محکومیت آنها نهایی نشده است نیز گفتگو کرد و دستور رسیدگی هرچه سریعتر به پرونده این زندانیان را صادر نمود.

وی با اشاره به بخشنامه عفو محکومان از سوی مقام معظم رهبری از مسوولان اجرای احکام خواست با بالا بردن سرعت و دقت در بررسی پرونده ها در آستانه سال نو کاری کنند که مشمولان عفو هر چه سریعتر از زندان آزاد شوند . وی افزود : « مسوولان و کارکنان اجرای احکام باید در رابطه با بررسی پرونده های عفو بصورت تمام وقت اقدام کنند تا در این روزهای عزیز کسانی که مشمول رافت اسلامی نظام شده اند هر چه سریعتر به آغوش خانواده خویش بازگردند. این فرصت مناسب برای نشان دادن رافت اسلامی نظام به محکومانی است که تغییر رویه داده اند . »

   

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*