اخبار کوتاه

ورزش زورخانه ای در زندان های استان اردبیل آموزش داده می شود

به منظور گسترش فعالیت های فرهنگی ورزشی در زندان های استان اردبیل ، رئیس سازمان لیگ ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران به دعوت سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل با حضور در زندان مرکزی در جلسه ای مشترک با سرپرست زندان های استان راه کارهای آموزش این رشته ورزشی اصیل ایرانی و اسلامی در زندان های اردبیل را بررسی کردند .

محمد شهباز علیزاده رئیس سازمان لیگ ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی در نشست هم اندیشی و تدوین پیش نویس تفاهم نامه همکاری مشترک گفت : « با توجه به بعد فرهنگی و معنوی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ، این ورزش باستانی می تواند نقش مهمی را در ارتقای سلامت روانی و جسمی زندانیان داشته باشد . » وی افزود : « این ورزش دارای هویت ایرانی و اسلامی بوده و تنها ورزشی است که فرهنگ پهلوانی و جوانمردی در آن به صورت عینی ترویج داده می شود . »

رئیس هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان اردبیل با اشاره به تلفیق موسیقی ، فرهنگ و منش پهلوانی و حرکات ورزشی در ورزش زورخانه ای گفت : « این ورزش بواسطه موسیقی و اشعار بسیار زیبا که به ذکر مناقب ائمه اطهار و سیره آنها می پردازد میتواند در جذب زندانیان و کارکنان به این رشته مفرح ورزشی موثر واقع شود . »

محمد شهباز علیزاده با اشاره به خواستگاه جشن گلریزان از گودهای زورخانه افزود : « از دیر زمان جشن های گلریزان برای کمک به افراد نیازمند و یا تهیه جهیزیه برای دختران دم بخت از خانواده های مستضعف در گودهای زورخانه مرسوم بوده و انجام می پذیرفته و هم اکنون نیز انجام می شود . در این زمینه ستاد دیه اگر پیش قدم شود ما می توانیم گلریزان هایی برای آزادی زندانیان نیز برگزار کنیم . »

عبدی سرپرست اداره کل زندان های استان اردبیل با تشکر از حضور مسئولین هیئت ورزش زورخانه ای و کشتی باستانی در زندان ، این نشست را فتح بابی برای گسترش این ورزش معنوی و در عین حال مفرح و جوانمردانه برشمرد و گفت : « با توجه به اینکه در این رشته ورزشی علاوه بر تربیت جسم با آموزه های اخلاقی ، روش جوانمردی و پهلوانی روبرو هستیم ، این رشته ورزشی می تواند ما را در نیل به سلامت روح و جسم و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندان ها یاری نماید . » وی اظهار امید واری کرد در آینده نزدیک با ترویج این رشته ورزشی در زندان ها شاهد حضور مددجویان ، سربازان و کارکنان در مسابقات کشوری این ورزش ارزشی باشیم .

گفتنی است در این جلسه به دستور رئیس سازمان لیگ ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی مقرر شد از محل هیئت ورزش باستانی استان اردبیل لوازم اولیه تمرین و همچنین مربی آموزشی و مرشد برای راه اندازی این رشته ورزشی در زندان های اردبیل ، مشگین شهر و خلخال اختصاص داده شود . همچنین طرفین توافق نمودند تا گروه کارشناسی مشترک متن تفاهم نامه برای افزایش سطح همکاری ها را در اولین فرصت تدوین نمایند .

  

نشست مشترک همکاری بین هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی باستانی و اداره کل زندان های اردبیل

نشست مشترک همکاری بین هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی باستانی و اداره کل زندان های اردبیل

نشست مشترک همکاری بین هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی باستانی و اداره کل زندان های اردبیل

نشست مشترک همکاری بین هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی باستانی و اداره کل زندان های اردبیل

شهباز علیزاده رئیس هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی باستانی اردبیل

شهباز علیزاده رئیس هیئت ورزشهای زورخانه ای و کشتی باستانی اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*