اخبار کوتاه

همزمان با سراسر کشور ، مراسم شب قدر در زندان های استان اردبیل احیا شد

 در اولین شب قدر از ماه مبارک رمضان سالجاری که مصادف با شب ضربت خوردن نخستین شهید محراب حضرت امیر المومنین امام علی (علیه السلام ) بود مددجویان زندان های استان اردبیل با تدابیر مسوولین زندان ها با احیای لیله القدر به دعا ، ندبه و استغفار به درگاه الهی پرداختند .

این مراسم با سفره اطعام و افطار روزه داران آغاز و سپس نماز جماعت برگزار شد . پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا سخنرانان مدعو که از خطبای مشهور شهرستان ها بودند در شان و منزلت شب قدر و همچنین سیره علوی به سخنرانی پرداختند . در ادامه این مراسم مداحان در شب ضربت خوردن امام علی (ع) با مرثیه سرایی و بیان اشعاری در شئونات آن حضرت فضای معنوی مجلس احیای شب قدر را رونقی دو چندان بخشیدند .

آئین معنوی قرآن به سر گذاری و همچنین قرائت دعای جوشن کبیر از دیگر برنامه هایی بود که به مناسبت شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در زندان های استان اردبیل  اجرا شد.

اقامه نماز شب قدر و دیگر اعمال شب نوزدهم ماه مبارک رمضان ، تلاوت قرآن ، زیارت عاشورا و ختم دسته جمعی صلوات برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج ) از دیگر برنامه های اجرا شده در برخی زندان های استان بود .

گفتنی است این مراسم با اتخاذ تدابیر لازم در شب های بیست و یکم و بیست و سوم رمضان نیز برگزار خواهد شد .

مراسم احیای شب قدر در زندانهای استان اردبیل - زندان مرکزی

مراسم احیای شب قدر در زندانهای استان اردبیل – زندان مرکزی

عزاداری شب ضربت خوردن حضرت علی (ع)

عزاداری شب ضربت خوردن حضرت علی (ع)

عزاداری شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) و احیای شب قدر

عزاداری شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) و احیای شب قدر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*