اخبار کوتاه

همایش بزرگ بسیجیان عاشورایی ادارات کل استان اردبیل به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج زندانهای استان برگزار شد

در آستانه عاشورای حسینی با حضور فرماندهان و اعضای شورای پایگاههای مقاومت بسیج ادارات کل استان اردبیل همایش بسیجیان عاشورایی با هدف تجدید میثاق با آرمانهای شهدای دفاع مقدس و حریم آل الله به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج زندانهای استان برگزار شد .  

در این مراسم پس از تلاوت قرآن و زیارت عاشورا و مرثیه سرایی در عزای شهدای عاشورا، حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری استان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی طی سخنانی در تبیین فلسفه قیام ابا عبد الله الحسین (ع) گفت : « قیام عاشورا ضامن بقای اسلام ناب محمدی (ص) بود و اگر نمی شد خروج حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) برای اصلاح امت جدش و اگر خون گرانمایه شهدای کربلا به زمین ریخته نمی شد مسلماً دین حنیف اسلام فراموش می گشت. زیرا به بهانه های عدم تداخل احادیث با قرآن خلفای وقت از ترویج احادیث و سیره آن حضرت جلو گیری می کردند. اما سید الشهداء با قیام خویش امر به معروف و نهی از منکر را زنده کرد تا خفقان ایجادشده توسط حاکمان جور در هم بشکند.»

حجت الاسلام قاصدی با اشاره به تحمیل جنگ هشت ساله به ایران در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی گفت:« در پیروی از امام حسین علیه السلام مردم ایران به رهبری فرزند خلف سید الشهداء حضرت روح الله قدس سره بر علیه طاغوتی که تمامی صفات حاکمان جور و یزیدان را دارا بود قیام کرد و حاکمیت خدا بر این کشور سایه انداخت . استکبار که نمی توانست ببیند در گوشه ای از دنیا انقلابی اسلامی برپا شده که می تواند با صدورش به تمام جهان منافع دنیا طلبان و مستکبران را به خطر اندازد جنگی نا برابر را به ایران تحمیل کرد که اگر خط سرخ حسین (ع) و حادثه عظیم کربلا نبود هرگز ما نمی توانستیم در این جنگ از انقلاب و میهنمان دفاع کنیم . »

وی توجه به حادثه عاشورا را باعث تقویت انقلاب اسلامی و حضور با بصیرت و معرف در محافل عزاداری را متضمن دنیا و آخرت شیعیان آن حضرت برشمرد و شرط قبولی احسانات ، نذورات و تعزیه و بکای بر حسین فاطمه سلام الله را صدق در نیت و پرهیز از ریا و تجملات دانست.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۵ تن از کارکنان بسیجی  رزمنده  دوران  دفاع مقدس زندانهای استان و دو تن از فرزندان شهداء با حضور، رئیس کل دادگستری ، مدیر کل صدا و سیما ، مدیر کل زندانهای استان ، مدیر بسیج کارکنان سپاه حضرت عباس (ع) و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران دستگاههای اجرایی و بسیجیان تجلیل شد.  

قرائت زیارت عاشورا در همایش بسیجیان عاشورایی

قرائت زیارت عاشورا در همایش بسیجیان عاشورایی

سخنرانی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جمع کارکنان بسیجی ادارات کل استان اردبیل

سخنرانی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جمع کارکنان بسیجی ادارات کل استان اردبیل

تجلیل از کارکنان بسیجی یادگار دوران دفاع مقدس زندانهای استان

تجلیل از کارکنان بسیجی یادگار دوران دفاع مقدس زندانهای استان

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*