اخبار کوتاه

هجدهمین جشن گلریزان مرکز استان اردبیل با استقبال کم سابقه خیرین برگزار شد

هجدهمین جشن گلریزان شهرستان اردبیل برای آزاد سازی زندانیان محکوم مالی و جرایم غیرعمد با حضور تعدادکثیری از خیرین ، مسوولان قضایی و اجرایی استان و شهرستان در سالن ولایت سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد .

در ابتدای این جشن خدادای معاون قضایی رئیس کل دادگستری و نایب رئیس هیات امنای ستاد دیه استان اردبیل با تشریح عملکرد سال گذشته این ستاد گفت : «  از طریق ستاد دیه و با کمک های مردمی در سال ۹۷ تعداد ۲۸۴ نفر با میزان بدهی بیش از ۸۰ میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شده اند . » وی از اجرای طرح های مختلف در رابطه با فرهنگ سازی در زمینه گسترش کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم مالی و غیر عمد خبر داد و ضمن تقدیر از خیّرین استان افزود : « با وجود وضعیت و شرایط سخت اقتصادی حاکم بر جامعه خیرین استان همواره همکاری تنگاتنگی با ستاد دیه داشته اند و در مواردی شاهد بودیم که تعدادی از افراد هزینه های مجالس ختم و بعضاً بخشی از هزینه ها و مخارج عروسی را برای آزاد سازی زندانیان اختصاص می دادند . »

به گفته نایب رئیس هیات امنای ستاد دیه استان اردبیل ، شکات پرونده ها نیز با وجود اینکه یک طرف قضیه بودند که متضرر شده و مالباخته بودند ، وقتی مسایل زندانیان در جلسات هیات امنا با حضور شکات طرح می شد گذشت های قابل توجهی داشتند . »

در ادامه این جلسه عتباتی رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از حضور فعالانه خیرین و حمایت آنها از فعالیت های خیر خواهانه ستاد دیه استان ، اقدامات این ستاد را شایان توجه برشمرد و افزود : « با زندانی شدن افراد متاسفانه خانواده های ایشان دچار مشکل و تزلزل می شوند .  آزادسازی زندانی تنها آزادی یک فرد نیست بلکه کمک به سلامت و استحکام پیوند یک خانواده است . » رئیس کل دادگستری استان اردبیل با فردی خواندن مجازات در حقوق اظهار داشت : « با اینکه در قوانین حقوقی مجازات فردی است اما بواسطه زندانی شدن سرپرست خانواده متاسفانه نظام خانواده آن فرد متزلزل شده و دچار مشکلات عدیده می شوند . » عتباتی با اشاره به تلاش سیستم قضایی برای کمک به زندانیان جرایم مالی برای رهایی از زندان از طریق قبول تقسیط و اعسار افزود : « رویه ما در دستگاه قضایی استان کمک به زندانیان جرایم مالی است . اما حقوق شکات نیز باید در نظر گرفته شود . ستاد دیه ظرفیتی است مردمی که ضمن اعاده دین مدیونین برای هر دو طرف دعوای حقوقی سبب خیر می گردد . »  

سخنران بعدی این جشن یساقی نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور بود که با اشاره به استقبال گسترده خیرین استان اردبیل علیرغم وجود شرایط نامساعد جوی از آنها تقدیر نمود و جشن گلریزان هجدهم مرکز استان اردبیل را جشنی بشاش ، با رویکرد کاملاً مردمی خواند و از مسوولان برگزاری این جشن نیز تجلیل نمود . وی با گریز به سیره ائمه هدی دردستگیری از مظلومان و درماندگان  این منش را را نعمتی الهی خواند و گفت : « حلاوت و شیرینی آزادی زندانی مالی و حضور در کنار خانواده اش را با هیچ لذتی نمیتوان قیاس نمود . زیرا این حرکت ، حرکتی خدایی و لذتی آسمانی است . » 

گفتنی است در این جشن عباسی یکی از خیرین با سابقه استان با قرار گرفتن در پشت تریبون از فعالان و کارآفرینان استان و مسوولان خواست تا با حمایت از تولید زمینه های کاهش جرایم را فراهم سازند . وی همچنین از خیرین خواست تا با همت عالی خویش تلاش نمایند تا امسال تعداد بیشتری از زندانیان جشن عید فطر را در کنار خانواده هایشان باشند .

در بخش پایانی این مراسم از هجده نفر از خیرین استان با اهدای لوح تکریم و یک جلد نهج البلاغه تجلیل بعمل آمد .

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل

یساقی نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور

یساقی نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور

خدادادی نایب رئیس هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل

خدادادی نایب رئیس هیات امنای نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل

عباسی خیر شاخص سال 1397 ستاد دیه استان اردبیل

عباسی خیر شاخص سال ۱۳۹۷ ستاد دیه استان اردبیل

تجلیل از جانباز خیر توسط یساقی نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه ی کشور

تجلیل از جانباز خیر توسط یساقی نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه ی کشور

هجدهمین جشن گلریزان ستاد دیه ی مرکز استان اردبیل

هجدهمین جشن گلریزان ستاد دیه ی مرکز استان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*