اخبار کوتاه

نمایش های آلزایمر ، پمپ ، روبه و ارث پدری در زندان های اردبیل به روی صحنه می رود

با تمرین نمایش های آلزایمر ، پمپ ، روبه و ارث پدری در زندان های اردبیل ، فعالیت های نمایشی زندان های استان اوج گرفت .

به گزارش روابط اداره کل زندانهای استان ، پس از برگزاری یک دوره بازیگری در زندان اردبیل ، بعنوان پروژه پایان دوره ، مددجویان شرکت کننده در کلاس های تئاتر ، با بازی در نمایش های آلزایمر نوشته سید علی موسویان ، پمپ و روبه نوشته سیروس همت و نمایش خیابانی ارث پدری با موضوع دفاع مقدس ، خود را محک می زنند .

صادقلو ، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان اردبیل در تشریح فعالیت های هنری زندان های استان گفت : « امسال بر آن هستیم تا با استفاده از کتب نمایشنامه ارسالی از سازمان زندانها بعنوان نمایشنامه های پایلوت استفاده کنیم . این نمایشنامه ها آثار نویسندگان بزرگ معاصر است که از قابلیت اجرایی مناسبی برخوردار هستند. »

وی از تمرین نمایش های پمپ و روبه در زندان های خلخال و مشگین شهر و آماده سازی گروه ها برای برگزای جشنواره تئاتر زندان های استان خبر داد و افزود: « تئاتر درمانی بعنوان یک درمان غیر دارویی در زندان ها در کنار فعالیت های روان درمانی نقش موثری در اصلاح و تربیت و تغییر رفتار مددجویان دارد و استفاده از شیوه های مختلف تئاتر شورایی بعنوان تئاتر درمانی و نمایش کاربردی هم از دیگر فعالیت های هنری است که خصوصاً در زندان مرکزی اردبیل ، مشکین شهر و خلخال با برگزاری کارگاه های آموزشی دنبال میشود . »

به گفته صادقلو رئیس اداره فرهنگی زندان های اردبیل همه ساله در ایام ماه محرم نمایش های تعزیه با استفاده از نسخه های تعزیه ترکی در زندان های استان توسط زندانیان به صورت خود جوش و هیئتی اجراء می شود و مربیان هنری بر حسن اجرای این های تعزیه و صحت و درستی و مطابقت آن با مقاتل معتبر نظارت دارند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*