اخبار کوتاه

ناله های الهی العفو مددجویان زندان های استان اردبیل شب های قدری عاشقانه را رقم زد

در لیالی متبرک شب های قدر که درگاه توبه الهی به روی تمام بندگان باز و خداجویان به هر بهانه ای ندبه آسمانی الهی العفو را نجوا می نمودند؛ زندانهای استان اردبیل نیز شاهد برگزاری باشکوه ویژه برنامه های این شب های الهی با حضور مددجویان بود و مسوولین زندان های استان بود .

در زندان های اردبیل ، مشگین شهر ، خلخال ، گرمی ، مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی اردبیل ، بازداشتگاه های اردبیل و شهرستان پارس آباد و مرکز اشتغال این شهر و همچنین کانون اصلاح و تربیت اردبیل ، با هماهنگی های انجام شده توسط واحدهای فرهنگی و تربیتی زندان ها با حضور خطبای برجسته شهر ها و مادحین و ادعیه خوانان مشهور ، مراسم شب های احیاء در شب های نوزدهم ، بیست و یکم و بیست و سوم با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد .

به گزارش رسیده از زندان های استان این مراسم که با اطعام و افطاری در حسینه ها شروع می شد با اقامه نماز جماعت ، سخنرانی مذهبی و قرائت ادعیه وارده در این شبهای متبرک ادامه می یافت و با مراسم قرآن به سر گذاری و قرائت نماز و اعمال مخصوص این شب ها به پایان می رسید.

همچنین در شب های نوزدهم و بیست و یکم به مناسبت شب های ضربت خوردن و شهادت اولین امام شیعیان حضرت علی (ع) مراسم تعزیه داری و سینه زنی نیز در زندان های استان اردبیل برگزار شد .

از دیگر برنامه های اجراء شده در زندان های استان در ایام منتسب به شهادت مولا علی (ع) و شب های قدر برگزاری جلسات ختم قرآن گروهی ، ختم صلوات برای سلامتی امام زمان (عج) و قرائت ادعیه توسل ، کمیل ، مجیر و جوشن کبیر بود. 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*