اخبار کوتاه

منتخبین مسابقات قرآن کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل معرفی شدند

مسابقات قرآن کارکنان مرد و سربازان وظیفه زندان های استان اردبیل که با حضور ۳۶ شرکت کننده به میزبانی زندان خلخال برگزار شده بود با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد .  

در اختتامیه این مسابقات که با حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان خلخال برگزار شد ، حسینی معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان های استان روند برگزاری مسابقات را تشریح نمود و از کلیه شرکت کنندگان تقدیر نمود و گفت : «  به نظر بنده همه شرکت کنندگان در این مسابقه برندگان واقعی هستند زیرا همه خود را به دامن متبرک قرآن سپرده اند و این بزرگترین موفقیت برای انسان است که با قرآن مانوس باشد . »

وی سپس با تشریح فعالیت های قرآن محور زندان های استان گفت : « در آینده نزدیک مسابقات قرآن زندانیان نیز در رشته های حفظ ، تفسیر نماز ، مفاهیم قرآن کریم ، اذان و ادعیه خوانی برگزار می شود و هم اکنون مربیان قرآنی و روحانیون زندان ها در حال آماده سازی شرکت کنندگان برای حضور موفق در مسابقات استانی هستند . » وی برگزاری مسابقات قرآنی را بهانه ای برای نزدیکی با این بزرگ معجره پیامبر اعظم برشمرد و افزود : « در زندان ها استقبال خوبی از دروس درک مفاهیم قرآن و نماز بعمل آمده و این یعنی موفقیت ما در امر اصلاح و تربیت . »

سخنران بعدی مراسم اختتامیه رمضان پور رئیس دادگستری این شهرستان بود که با فرخنده توصیف نمودن برگزاری مسابقات قرآنی در بین کارکنان و سربازان زندان های استان گفت : « باید یک پویش اجتماعی قرآن محور ایجاد شود و مسوولین و مردم روبروی هم بنشینند و ببینیم چرا با وجود اینکه تمام تلاشمان را برای اسلامی بودن نظام و جامعه انجام می دهیم اما آمار بزه و آسیب های اجتماعی بالاست و تنوع زیادی نیز دارد . » ایشان عدم توجه جدی به مفاهیم قرانی را مشکل امروز جامعه خواند و خواستار ترویج مفاهیم قرآنی در بطن جامعه و جریان زندگی مردم شد .

در بخش پایانی این مراسم طبق آرای هیات داوران این دوره از مسابقات در بخش تلاوت قرآن کریم کارکنان ، محسن طالبی از زندان مشگین شهر بعنوان نفر برگزیده  نخست معرفی شد . همچنین در بخش  مسابقه درک مفاهیم قرآن کریم کارکنان نیز اسماعیل نادری از زندان اردبیل موفق به احراز رتبه اول شد .  در مسابقات سربازان وظیفه در بخش قرآئت قرآن وظیفه حامد حضرتی از زندان خلخال بعنوان نفر اول و در بخش مفاهیم قرآن کریم  وظیفه مهران جراهی از زندان اردبیل به مقام اول دست یافتند . همچنین در مسابقه تفسیر نماز سربازان ، وظیفه میلاد قنبری از زندان اردبیل به عنوان نفر اول معرفی و نیز در رشته اذان سرباز وظیفه احسان جهاندیده از زندان خلخال مقام نخست را به خود اختصاص داد . در بخش حفظ قرآن کریم نیز سرباز وظیفه ابوالفضل احمدی از زندان گرمی در رشته حفظ یک جزء قرآن کریم بعنوان نقر منتخب شناخته شد .

گفتنی است علاوه بر اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی به نفرات اول تا سوم هر رشته ؛ نفرات برگزیده جهت شرکت در مسابقات منطقه ای که با حضور برگزیدگان استان های اردبیل ، آذربایجان شرقی ، آذر بایجان غربی و زنجان برگزار خواهد شد معرفی   می شود .

 

سخنرانی رمضان پور رئیس دادگستری شهرستان خلخال در اختتامیه مسابقات قرآن کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل

سخنرانی رمضان پور رئیس دادگستری شهرستان خلخال در اختتامیه مسابقات قرآن کارکنان و سربازان زندان های استان اردبیل

سخنرانی معاون سلامت ،اصلاح و تربیت زندان های استان در آئین اختتامیه مسابقات قرآن استانی کارکنان و سربازان

سخنرانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان در آئین اختتامیه مسابقات قرآن استانی کارکنان و سربازان

اهدای جوایز به برگزیدگان بخش های مختلف

اهدای جوایز به برگزیدگان بخش های مختلف

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*