اخبار کوتاه

معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای اردبیل : اشتغال مهم ترین دغدغه بسیاری از زندانیان آزاد شده است

سومين جلسه ي کميته ي اشتغال مرکز خدمات اجتماعي ومراقبت بعد از خروج استان اردبيل با حضور محسني معاون سلامت ، اصلاح وتربيت اداره ي کل زندانهاي استان ، رئیس و کارشناسان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج برگزار و وضعیت اشتغال زندانیان آزاد شده مورد بررسی قرار گرفت .
محسنی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت با تاکید بر اهتمام کارشناسان به تشویق زندانیان آزاد شده برای اخذ مشاوره و شرکت در کلاسهای آموزشی کسب و کار برای ایجاد مشاغل پایدار و کاهش بازگشت مجدد مددجويان آزاد شده به زندان گفت : « اشتغال دغدغه اصلی بسیاری از زندانیان آزاد شده می باشد که ضروری است ضمن توجه نهادهای حمایتی و اداره کل رفاه و تعاون اجتماعی ، بخش خصوصی نیز با دیدی وسیع و تغییر نگرش نسبت به زندانی به این حوزه ورود پیدا کند . زیرا عدم اشتغال تولید بزه مجدد در پی خواهد داشت . »

محسنی ، معاون سلامت و اصلاح و تربیت

محسنی ، معاون سلامت و اصلاح و تربیت

در اين جلسه پرونده ي ۲۸ نفر از مددجويان مورد بررسی قرار گرفت و با رعايت مفاد دستور العمل هاي سازماني با اعطاي تسهيلات وام اشتغال به ۱۴ نفر از مددجويان واجد شرايط موافقت شد و۱۱نفر در اولويت دوم قرار گرفتند و درخواست هاي۴ تن دیگر به دلیل ضعف در طرح کسب و کار ارئه شده به بررسی و مشاوره مجدد ارجاع شد .
محبوبي رييس اداره ي مرکز خدمات اجتماعي ومراقبت بعد از خروج زندانهای استان در این جلسه با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان و عدم تناسب اعتبارات با میزان تولید کار و کار آفرینی برای زندانیان آزاد شده خواستار توجه جدی به این مقوله شد و از حسن توجه استاندار اردبیل به این مقوله مهم در جلسه ی که با فعالان بخش خصوصی داشت تقدیر نمود و گفت : « کل مبلغ تخصيص يافته برای اشتغال زندانیان آزاد شده واجد شرایط از زندانهای استان در سالجاری يک ميليارد و چهار صد ميليون ريال مي باشد که با همکاري بانک عامل بصورت قرض الحسنه براي هر کدام از مددجويان به مبلغ يکصد ميليون ريال به مناسبت ايام ا… دهه ي مبارکه ي فجر پر داخت خواهد شد. »
رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج اردبیل اشتغال زندانیان را از عوامل دخیل در کاهش جمعیت کیفری برشمرد و افزود : « مرکز تمام توان خود را در این زمینه مصرف می کند و برنامه های مدون داریم و امیدواریم مسئولان با حمايت از اشتغال زندانیان آزاد شده ازبازگشت مجدد زندانیان به دلیل عدم اشتغال و فشارهای اقتصادی به زندان جلوگیری نمایند . »

محبوبی ، رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج

محبوبی ، رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*