اخبار کوتاه

معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر : ارایه خدمات در زندان برابر با دستور العمل حقوق شهروندی انجام می پذیرد

معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر به منظور رسیدگی به مشکلات زندانیان و بررسی وضعیت اجرای دستور العمل حقوق شهروندی از زندان این شهرستان بازدید و به صورت چهره به چهره با زندانیان دیدار و گفتگو نمود .

رضایی معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر با حضور در زندان ، از بندهای محکومین ، بازداشتگاه عمومی ، اماکن فرهنگی ، بهداری ، آسایشگاه سربازان وظیفه ، آشپزخانه صنعتی و دیگر اماکن این زندان بازدید نمود .  در این بازدید سه ساعته معاون دادستان شهرستان مشگین شهر پس از بازدید از اماکن خدماتی و اقامتی این زندان با حضور در بخش مددکاری زندان بر نحوه ارایه خدمات مددکاری نظارت نمود و با مددکاران این زندان پیرامون مشکلات عمده زندانیان گفتگو کرد .

رضایی معاون دادستان مشگین شهر سپس با حضور در داخل بندها به صورت چهره به چهره و از نزدیک با زندانیان دیدار و به سوالات زندانیان پاسخ گفته و مشکلات قضایی آنها را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد .

در این بازدید وی با پیگیری مصوبات کمیته ساماندهی امور زندانیان با هدف حبس زدایی  به لزوم تعیین تکلیف پرونده های تحت قرار با هدف تسریع در آزادی زندانیان توسط شعبات مربوطه تاکید نمود و از مسوولین زندان خواست تا پیگیر این موضوع باشند .

معاون دادستان مشگین شهر در پایان بازدید در جلسه جمع بندی با حضور رئیس زندان  بر لزوم تقویت شورای طبقه بندی این زندان و برگزاری جلسات مستمر جهت بررسی درخواست های زندانیان و رسیدگی به پرونده های واجد شرایط عفو ، تعلیق مجازات و آزادی مشروط و درخواست های اشتغال  زندانیان تاکید نمود .

رضایی با بیان اینکه تمامی قسمتهایی که از آنها بازدید شده وضعیت مطلوبی داشته است ؛ بازسازی های اخیر در بخش های بازداشتگاه ، آسایشگاه سربازان ، حمام و سرویس بهداشتی زندانیان و تجهیز درمانگاه زندان مشگین شهر را در راستای رعایت حقوق شهروندی دانست و از مسوولین زندان تقدیر نمود .

معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهرارائه خدمات مطلوب به زندانیان را مستلزم داشتن اعتبار کافی دانست و گفت با وجود کمبود اعتبارات اقدامات خوبی در این زندان انجام شده است که لازم است مسوولین اجرایی شهرستان نیز در زمینه تامین اعتبار لازم به زندان مساعدت نمایند .  

 

بازدید معاون دادستان مشگین شهر از زندان این شهرستان

بازدید معاون دادستان مشگین شهر از زندان این شهرستان

بازدید معاون دادستان مشگین شهر از زندان این شهرستان

بازدید معاون دادستان مشگین شهر از زندان این شهرستان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*