اخبار کوتاه

معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها : تطبیق گذشته و حال نشان می دهد کارهای مثبت زیادی در حوزه های زندانبانی اسلامی و انجمن های حمایت زندانیان درسطح استان اردبیل انجام شده است

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان و روسای زندانهای استان اردبیل با حضور رئیس کل دادگستری ، دادستان مرکز استان ، معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها و مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل به میزبانی اداره کل زندانها برگزار و طرح های اقتصادی برای درآمد پایدار، عملکرد انجمن های حمایت در طول نه ماهه سالجاری و مشکلات و چالش ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

مهرداد یکتای درگاه معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها با اشاره به حضور سه روزه کاری خویش در استان اردبیل و بادزید از انجمن حمایت مرکز استان ، زندانهای مرکزی ، مشکین شهر ، کانون اصلاح و تربیت ، بازداشتگاه مرکزی و مجتمع کار درمانی و حرفه آموزی اردبیل گفت : « آنچه پس از گذشت چهار سال مشاهده نمودم تحول اساسی در سخت افزار ( بهسازی ، نوسازی ، ساخت و ساز ) و توجه جدی به نرم افزار ( اشتغال ، حرفه آموزی ، خدمات مددکاری و فرهنگی و …) بوده است . » وی از مدیرکل زندانهای استان و همکاران وی به جهت آنچه تحولات اساسی خواند تقدیر نمود و آموزش کارکنان و همت و جدیت در خدمت رسانی را عامل این تحولات دانست.

وی با اشاره به مطالعه دقیق وضعیت انجمن های حمایت زندانیان استان و بازدید چند ساعته از انجمن حمایت زندانیان اردبیل گفت : در گذشته انجمن مرکز استان در پرداخت حقوق کارکنان و مددکاران خود مشکل داشت . اما الحمد الله بازدید میدانی از انجمن و دیدن تحولات اساسی و کارهای بزرگی که انجام شده و طرح های خوبی که در دست مطالعه و انجام دارند خستگی سفر را از تنم بیرون کرد. » ایشان با اشاره به تعامل خوب زندان ، انجمن حمایت و مقامات ارشد قضایی استان کارهای انجام شده را مرهون حمایت های رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان دانست و از هماهنگی ها و تلاش مدیرکل زندانها و مدیر عامل انجمن حمایت برای ارتقاء کمی و کیفی خدمات تجلیل نمود و افزود: « این مجموعه بالنده است و ما نیز تمام توان خود را در مرکز مصروف خواهیم کرد تا بالنده تر شود. »  

معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها با اشاره به طرح های اقتصادی با در آمد پایدار در حال اجرا در استان اجرای طرح هایی همچون صندوق امانات را در سطح کشور بدیع دانست و گفت : « ابتدای سال مبلغ ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از سوی دکتر جهانگیر و از طریق اداره کل اقدامات تامینی سازمان به انجمن حمایت زندانیان اردبیل برای کمک به دهک های معیشتی پرداخت شد و در این سفر نیز مبلغ ۱ میلیارد ریال برای چهار انجمن حمایت مشکین شهر ، خلخال ، گرمی و پارس آباد در نظر گرفته شد امامدیران عامل باید توجه کنند که کمک های سازمان همانند مسکن می باشد و باید به فکر طرح های اقتصادی با در آمد مستمر و پایدار باشند. »

یکتای درگاه در ادامه به سوالات مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان پاسخ داد و در بخش هایی با اشاره به تاکید رئیس سازمان زندانها به پویایی انجمن های حمایت زندانیان گفت : « رئیس سازمان زندانها به انجمن هایی که طرح های نو با توجیه اقتصادی و در آمد مستمر پایدار داشته باشند و خودشان ابتداء آورده ای برای شروع کار تعریف کنند در حد وسع و اعتبارات اداره کل اقدامات تامینی کمک مالی میکند تا طرح ها به ثمر بنشینند. » 

گفتنی است در این جلسه از مدیران عامل انجمن های حمایت اردبیل و مشکین شهر با اهداء لوح تقدیر از سوی اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها و اداره کل زندانهای اردبیل تجلیل شد.  

 

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

همایش مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل

بازدید معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان زندانها از زندان اردبیل و گفتگو با مددجویان

بازدید معاون مدیر کل اقدامات تامینی سازمان زندانها از زندان اردبیل و دیدار با مددجویان

بازدید معاون مدیر کل اقدامات تامینی سازمان زندانها از زندان اردبیل و دیدار با مددجویان

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*