اخبار کوتاه

معاونت سلامت، اصلاح و تربیت زندان های اردبیل : اجرای احکام نبض قضایی زندان و واحدآمار و انفورماتیک منبع تغذیه این واحد حساس می باشد

 جلسه تخصصی مسئولین اجرای احکام زندان های اردبیل ، اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی و بازداشتگاه اردبیل با حضور کارشناسان اداره قضایی و انفورماتیک به ریاست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل برگزار و چالش های این حوزه  ها برای ارتقای بهره وری بررسی و راهکارهای عملی ارایه شد .

در این جلسه کارشناسان و مسئولین اجرای احکام  و آمار و انفورماتیک زندان های مرکز استان ضمن ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در حوزه اجرای احکام ، پیرامون آمارگیری صحیح ، ایرادات مربوط به سیستم سجازا و راهکارهای رفع آنها و هماهنگی فی مابین واحدهای اجرای احکام زندان های استان به گفتگو پرداختند.

حسینی معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان های اردبیل که ریاست جلسه را بر عهده داشت ضمن تقدیر از زحمات کارکنان اجرای احکام و آمار و انفورماتیک زندان ها با تاکید بر دقت عمل در این حوزه و پیشگیری از تضییع حقوق زندانیان گفت : « باید ایرادات مربوط به آمار زندانیان حائز شرایط برخورداری از تاسیسات حقوقی که احصاء شده است به سازمان منعکس گردد . » وی از مسوولان اجرای احکام خواست تا اطلاعات ثبت شده در سیستم پانیذ را به صورت روزانه کنترل و بررسی کنند .

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان در این جلسه از مسوولین واحد های آمار و انفورماتیک زندان ها خواست تا مشکلات مربوط به سیستم سجازا را در برنامه تیکت ثبت و به اداره انفورماتیک اداره کل اعلام نمایند . وی تاکید نمود تا مسوولین اجرای احکام زندان های تابعه لیست اسامی و مشخصات زندانیان اعزام شده به مراجع قضایی را که به زندانها عودت داده نشده اند را در اسرع وقت به اداره کل ارسال نمایند .  

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان از اجرای احکام و واحد آمار و رایانه زندان ها بعنوان حساس ترین مرکز اطلاعات و آمار  زندان نام برد و افزود : « نبض فعالیت های قضایی زندان در اجرای احکام می تپد و واحد آمار و انفورماتیک بعنوان منبع تغذیه این واحد می باشد که باید تعامل فزاینده ای با هم داشته باشند. »

حسینی از مسوولان اجرای احکام خواست تا با دقت عمل بالا و تاکید بر این نکته که نباید در این واحد ها کوچکترین خطایی رخ دهد ، کارشناسان امر را نسبت به اهمیت حقوق زندانیان مطلع نموده و نگاهشان به حقوق زندانی به مثابه نگاه به فردی باشد که بجز آنها هیچ ملجاء و پناهگاهی ندارد . وی انجام معاضدت های قضایی و راهنمایی های دقیق به مددجویان را یکی از عوامل تسریع کننده کاهش جمعیت کیفری زندان برشمرد و افزود : « اگر زندانی نسبت به حقوق خود آگاه باشد و بداند در چه صورت می تواند به امیتازات دست پیدا کند ، یقین داشته باشید که از مسیری حرکت می کند که سیستم زندانبانی مبتنی بر اصلاح و تربیت برای او ترسیم نموده است . »

جلسه تخصصی مسوولین اجرای احکام زندان های مرکز استان به ریاست معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل

جلسه تخصصی مسوولین اجرای احکام زندان های مرکز استان به ریاست معاون سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*