اخبار کوتاه

مسابقات قرآن کارکنان مرد زندانهای استان اردبیل نفرات برتر خود را شناخت

مسابقات قرآن کارکنان زندانهای استان اردبیل

مسابقات قرآن کارکنان زندانهای استان اردبیل

به مناسبت دهه کرامت زندان خلخال میزبان مسابقات قرآن کارکنان مرد زندانهای استان اردبیل بود . در این مسابقات که در رشته های قرائت ، ترجمه و مفاهیم، حفظ قرآن کریم و اذان برگزار شد ۱۶ تن از کارکنان منتخب زندانهای اردبیل‌، مشگین شهر، خلخال، گرمی، بازداشتگاه اردبیل، بازداشتگاه پارس آباد، مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی، کانون اصلاح و تربیت و  اداره کل به رقابت پرداختند.  

داوری مسابقات توسط کارشناسان خبره دارالقرآن کریم شهرستان خلخال انجام و در پایان نفرات برگزیده در رشته های مختلف مشخص و برای حضور در جشنواره کشوری معرفی شدند.

طبق اعلام نظر هیئت داوران مسابقات قرآن کارکنان مرد زندانهای استان اردبیل در رشته قرائت محمد کمالی از زندان گرمی  حائز رتبه اول این رشته شد . همچنین در رشته حفظ جزء سی ام از قرآن کریم آقای سیامک سعادتی از زندان مرکزی اردبیل به مقام نخست رسید. در بخش ترجمه و مفاهیم  نیز بهرام پیراسته از اداره کل زندانهای استان بالاترین امتیاز را کسب و به مقام اول این رشته دست یافت. در رشته اذان عادل فرید موذن شرکت کننده از ستاد اداره کل رتبه اول را از آن خود نمود.

شایان ذکر است  مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور مدیر کل زندانهای استان برگزار شد . فتحی مدیر کل زندانها ضمن تقدیر از میزبان مسابقات و شرکت کنندگان گفت : « کار زندانبانی اسلامی اصلاح وتربیت است که همین اصلاح وتربیت  و انسان سازی هدف همه انبیاء الهی بوده است. »

 فتحی گفت : علاوه بر اینکه برنامه های قرآن وعترت جزء ماموریتهای اداری می باشد رسالتی است بر گردن ما که با عمل به این رسالت در مسیر اصلاح وتربیت گام برداریم و هیچ وسیله ای بالاتر از قرآن و عترت در این مسیر نیست . » وی افزود : « اگر کار زندانبانی بر اساس آموزه های قرآن وعترت باشد قطعا ً نیل به توفیقات بیشتر وآسانتر خواهد بود . »

مدیر کل زندانهای استان اردبیل از برنامه های قرآن  محور زندان خلخال تجلیل کرد وگفت : « واگذاری میزبانی مسابقات قرآن به زندان خلخال بسیار بجا است ، چون زندان خلخال در امر قرآن آموزی جزو زندانهای پیشرو می باشد و نه تنها در اجرای برنامه های ابلاغی،  بلکه در طراحی برنامه های ابتکاری و ارائه روش و تعمیم آن به سایر زندانها پیشتاز است و این جای تقدیر دارد. »

در پایان مراسم به نفرات اول تا سوم رشته ها ی مختلف شرکت کننده در مسابقات قرآن کارکنان مرد زندانهای استان  لوح تقدیر و پاداش نقدی توسط مدیر کل زندانهای استان اهداء شد.  

سخنرانی مدیر کل زندانهای استان اردبیل در اختتامیه مسابقات قرآن

سخنرانی مدیر کل زندانهای استان اردبیل در اختتامیه مسابقات قرآن

اهداء جوایز به نفرات برگزیده مسابقات قرآن کارکنان مرد زندانهای اردبیل

اهداء جوایز به نفرات برگزیده مسابقات قرآن کارکنان مرد زندانهای اردبیل

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*