اخبار کوتاه

مرکز یادگیری محلی با نام شهید لاجوردی در زندان اردبیل فعالیت خود را آغاز نمود

با هدف ارتقای سطح آموزش های کلاسیک و مهارت های اساسی زندگی و تلفیق این آموزش ها برای کسب مهارت های شغلی و بالا بردن کیفیت بهتر زندگی مرکز یادگیری محلی با همت مسوولان زندان مرکزی اردبیل و با مجوز اداره کل آموزش و پرورش استان در زندان اردبیل راه اندازی شد .

درآیین گشایش این مرکز که ظهر روز چهارشنبه ۱۸ مهرماه با حضور گنجی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پروش استان، پوراسکندری رئیس نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش، نورزاده رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان ، وطن خواه معاون آموزش و پرورش ناحیه۲ اردبیل، صادقلو رئیس اداره فرهنگی تربیتی زندان های استان، سربازجدا مدیر زندان مرکزی اردبیل برگزار شد ، گنجی معاون سوادآموری اداره کل آموزش و پرورش استان با ابراز تشکر از همکاری های زندان اردبیل در تاسیس مرکز یادگیری محلی شهید لاجوردی گفت: « از آنجایی که زندان بعد تربیتی دارد و یکی از اهداف مراکز یادگیری محلی ، فرا گیری امور تربیتی در کنار سواد آموزی و حرفه آموزی است .  با این راه اندازی این مرکز انتظار داریم در فرایند باز اجتماعی نمودن تعدادی زیادی از زندانیان تاثیر گذار باشیم . »

معاون سوادآموری اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل یکی از عناوین اقدامات مرکز یادگیری را تلفیق سوادآموزی با مهارت های اساسی زندگی برشمرد و خاطرنشان کرد: « با اینکه هدف اصلی از تاسیس این مرکز، امر سوادآموزی به جامعه هدف می باشد ولی تشکیل کارگاه های مهارت های اساسی زندگی و حرفه آموزی شغلی به صورت انگیزشی جزو کارهای عمده این مرکز خواهد بود. »

پور اسکندری رئیس اداره سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز با تاکید بر لزوم تشکیل کمیه اجرایی مرکز یاد گیری محلی در زندانهای استان گفت: « وظیفه کمیته اجرایی مستند سازی ، امکان سنجی و نیاز سنجی دقیق از جامعه هدف که زندانیان هستند بوده و انتظار داریم برای بهبود کیفیت آموزش ها در مرکز یادگیری به نتایج دقیق تری  دسترسی داشته باشیم. » استفاده از زندانیان توانمند در امر آموزش یکی دیگر از محورهای سخنان پور اسکندری بود . او در این رابطه گفت: « مطمئنا در بین زندانیان، انسانهای توانمندی وجود دارند که استفاده از تجربه ها و مهارتهای آنان ما را در رساندن به اهدافمان کمک خواهد کرد. »

نورزاده رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان اردبیل نیز طی سخنانی پس از تشکر از همکاری های تنگاتنگ فرهنگی و تربیتی زندان اردبیل در راستای راه اندازی این مرکز گفت : « فرم های نیاز سنجی دقیقی در دست داریم که امیدواریم پس از تسلیم آن به زندان اردبیل، در تکمیل دقیق آن توجه لازم را داشته باشند و با توجه به اینکه تعداد کلاس های حرفه آموزی منوط به امکانات موجود می باشد فلذا پیشنهاد ما رشته تعمیرات لوازم خانگی از قبیل: لباسشویی، یخچال، تلویزیون، اتو ومشاغلی مانند این می باشد. »

صادقلو رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان با قدردانی از زحمات صورت گرفته در تاسیس مرکز یادگیری محلی شهید لاجوردی گفت: « ما در تحقق اهداف این مرکز از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد و امیداریم نتایج خوبی حاصل شود و بتوانیم در آینده شغلی و نگاه زندانیان به اجتماع و نگاه اجتماع به زندانیان پس از آزادی تاثیر گذار باشیم . »  وی از مدیر زندان مرکزی اردبیل به جهت پیگیری های لازم برای تحقق این مهم تقدیر نمود و گفت : « امید واریم بتوانیم با مشاهده نتایج مطلوب این مرکز در دیگر زندان های استان نیز مراکز یادگیری را راه اندازی کنیم . »

جلسه آغاز به کار مرکز یاد گیری محلی در زندان مرکزی اردبیل با حضور مسوولان آموزش و پرورش و زندان های استان

جلسه آغاز به کار مرکز یاد گیری محلی در زندان مرکزی اردبیل با حضور مسوولان آموزش و پرورش و زندان های استان

جلسه آغاز به کار مرکز یاد گیری محلی در زندان مرکزی اردبیل با حضور مسوولان آموزش و پرورش و زندان های استان

جلسه آغاز به کار مرکز یاد گیری محلی در زندان مرکزی اردبیل با حضور مسوولان آموزش و پرورش و زندان های استان

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*