اخبار کوتاه

مدیر کل زندان های استان اردبیل : فعلاً اولویت اصلی زندان ها سلامت زندانیان ، کارکنان ، سربازان و پیشگیری از ورود ویروس کرونا است

جلسه ستاد پیشگیری ازکرونا در زندان های استان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور روسای زندان ها و به ریاست مدیرکل زندان های استان برگزار و آخرین اقدامات زندان ها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا در زندان های استان اردبیل مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت .

در این جلسه سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان با تاکید بر دقت و هوشیاری لازم در جهت کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری در زندان ها خواستار اجرای دقیق پروتکل های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا و اداره کل بهداشت و درمان سازمان شد .

وی ضمن تشکر از مسئولین زندان ها و مراکز اقدامات تامینی و تربیتی گفت: کنترل بیماری در چنین مراکزی بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین سخت و دشوار می باشد .

حسینی افزود : ضد عفونی روزانه اماکن و بندهای خوابگاهی ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی باید در تمام مراکز همچنان با شدت ادامه یابد.

مدیرکل زندان های استان اردبیل تاکید کرد : تب سنجی ، بیمار یابی ، معاینه دقیق زندانیان تازه وارد توسط پزشکان و همچنین کنترل روزانه کارکنان و سربازان در بدو شروع کار روزنانه از نظر تب سنجی و سایر علایم باید ادامه یابد تا جلوی ورود این بیماری به زندان ها گرفته شود .

وی همچنین از اداره بهداشت و درمان و معاونت اداری و مالی خواست تا هر آنچه در جهت مبارزه با شیوع این بیماری لازم است را تهیه و تدبیر نمایند .

به گفته حسینی اولویت کنونی در زندان ها با سلامت زندانیان ، سربازان و کارمندان می باشد و برنامه های فرهنگی و تربیتی به حالت تعلیق در آمده و یا با رعایت پروتکل با افراد زیر ۱۰ نفر برگزار می گردد . وی بر اجرای برنامه های آموزشی  به صورت غیر حضوری تاکید نمود.  

در این جلسه روسای زندان ها با ارایه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زندان های مربوطه برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا اظهار داشتند که تاکنون مورد مبتلا از زندانیان در زندان های استان مشاهده نشده و تمام موارد و پروتکل های ابلاغی به دقت در حال اجرا می باشد .   

جلسه ستاد پیشگیری  از کرونا زندان های استان اردبیل

جلسه ستاد پیشگیری از کرونا زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*