اخبار کوتاه

مدیر کل زندان های استان اردبیل : با رعایت دستور العمل های بهداشتی کارگاه های اشتغال زندانیان بازگشایی می شود

به منظور بازگشایی مجدد کارگاه های اشتغال زندانیان جلسه کارگروه اشتغال اداره کل زندان های استان اردبیل تشکیل و در این جلسه راهکارهای فعالیت مجدد کارگاهها با رعایت فاصله اجتماعی و دستو رالعمل های بهداشتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

سید مجتبی حسینی مدیر کل زندان های استان اردبیل در این جلسه عملکرد زندان های استان در سال گذشته در حوزه اشتغال و حرفه آموزی  زندانیان را موفق و بالاتر از برش سازمانی  برشمرد و بر ادامه همین روند در سالجاری تاکید نمود وگفت : با توجه به اینکه ۲ ماه از سال گذشته و بخاطر شیوع ویروس کرونا مجبور به تعطیلی کارگاه های حرفه آموزی ، اشتغال و تجمعات بودیم . باید در بازگشایی مجدد ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و با اولویت سلامت زندانیان تلاش مضاعفی برای جبران این دو ماه تعطیلی بعمل آید.

مدیر کل زندان های استان افزود : امنیت و سلامت دو مقوله بسیار مهم در اماکنی مانند زندان بشمار می رود .زیرا زندگی جمعی ومحدودیت های اجتماعی ناشی از زندان هر دو آسیب زا هستند و باید در بازگشایی مجدد کارگاه ها به این دو مساله مهم اهتمام ویژه شود .  وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال جهش تولید ، بر برنامه ریزی دقیق مسولان اشتغال و حرفه آموزی و بیناد تعاون زندانیان برای تحقق این شعار معظم له در سطح زندان های استان تاکید نمود.

مدیرکل زندان های استان با اشاره به نقش اشتغال و حرفه آموزی در کاهش آسیب  رفتارهای پر خطر در زندان ، توجه جدی برای ایجاد بستر اشتغال زندانیان محکوم را  یک امر مهم در تثبیت امنیت زندان ها و سلامت روانی  زندانیان برشمرد  و گفت : اشتغال مولد که منجر به تولید و در آمد زایی برای زندانی می شود تا حدودی از دغدغه ها ی معیشتی خانواده زندانیان کم می کند . لذا گسترش اشتغال باعث کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه خانواده های زندانیان نیز می گردد و از این رو باید از این مساله حمایت همگانی و اجتماعی صورت گیرد و امید واریم بخش خصوصی امسال بیشتر از سالهای پیش در این عرصه دست اداره کل زندان ها را بگیرد .

به گفته حسینی سال پیش تعداد قابل توجهی از زندانیان شاغل  زندان های استان اردبیل در کارگاهای شهرک های صنعتی اربیل به صورت گروهی مشغول کار بوده اند .

گفتنی است در این جلسه رئیس اداره بهداشت و درمان زندان های استان دستورالعمل بهداشتی کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی و نحوه فاصله گذاری اجتماعی در این کارگا ه ها را تتشریح نمود و خواستار نظارت جدی مسولان اشتغال و بهداشت زندان ها بر حسن اجرای این دستور العمل ها در جهت  حفظ سلامت زندانیان شد./ انتهای خبر .

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*