اخبار کوتاه

مدیر کل زندان های استان اردبیل : باید همه دستگاه ها از ظرفیت قانونی خود برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده کنند

مدیرکل زندان های استان اردبیل در سفر به شهرستان گرمی در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان این شهرستان وضعیت قضایی زندانیان زندان گرمی را مورد بررسی قرار داد و پیرامون راه کارهای اجرایی نمودن سیاست کاهش جمعیت کیفری در این شهرستان گفتگو و تبادل نظر نمود.

فتحی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل طی نشستی با مهدی عالی زاده رئیس دادگستری و فیروز فرهانی مزرعه جهان دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان ، ضمن تقدیر از تعامل سازنده و نگاه مدبرانه نسبت به سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان در شهرستان گرمی گفت : « آمار زندانیان مالی و جرائم غیر عمد زیبنده مردم حسینی استان اردبیل نیست . بنابراین لازم است تا شکات و طلبکاران با سعه صدر مهلت کافی را جهت تامین خواسته به بدهکاران بدهند و همچنین از مراجع قضایی نیز انتظار می رود با اعطای امتیازات قانونی به بدهکاران ، زمینه گره گشایی و آزادی آنان را فراهم نمایند. »

در ادامه مدیرکل زندان های استان با تقدیر از حمایت همه جانبه مسوولان قضایی استان ، از برنامه ریزی زندان ها در جهت کاهش جمعیت کیفری خبر داد و افزود : « کاهش جمعیت کیفری زندان ها به تنهایی و تنها توسط دادگستری یا زندان نمی تواند اتفاق بیافتد . باید تمامی دستگاه ها از ظرفیت های قانونی خود برای پیشگیری از وقع جرم استفاده کنند از سویی نیاز به ترویج فرهنگ گذشت و ریش سفید منشی در جامعه می باشد . »

فتحی کاهش آمار جمعیت کیفری در زندان گرمی را نتیجه حضور مستمر قضات در زندان دانست و افزود : « امیدواریم با ساخت زندان جدید و بهره برداری از این پروژه در جهت رفع مشکلات فرا روی خانواده زندانیان نیز اقدام  مناسبی صورت بگیرد. »

فیروز فرهانی مزعه جهان دادستان عمومی و انقلاب گرمی نیز در این نشست ضمن تقدیر از دغدغه مدیرکل زندان ها نسبت به پی گیری امور زندانیان اظهار داشت: « ما نیز به نوبه خود درجهت مرتفع نمودن مشکلات زندانیان که در صدر آن کمک به کاهش جمعیت کیفری است از هیچ تلاشی فروگذار نکرده  و با تعامل دوسویه ان شاء الله  شاهد تقلیل جمعیت کیفری زندان خواهیم بود . » دادستان شهرستان گرمی ورود سرپرست خانواده به زندان را آغاز مشکلات خانواده زندانیان برشمرد و گفت : « ما علیرغم اینکه مجبوریم قانون را اجرا کرده و به شکایت ها رسیدگی کنیم و بعضاً نتیجه رسیدگی زندانی شدن متهمین می باشد . نگران وضعیت معیشت خانواده های زندانیان نیز هستیم . امیدواریم با همکاری همه دستگاه ها در کاهش جمعیت کیفری آمار ورودی ها به زندان کاهش یافته و دغدغه ما نیز در این زمینه کمتر شود . »

حضور مدیرکل زندان های استان در بین مددجویان ودیدار چهره به چهره با آنان ، دیدار صمیمی با کلیه کارکنان زندان گرمی و رسیدگی به مشکلات آنان و بازدید از پروژه زندان جدید از دیگر برنامه های کاری مدیرکل زندان ها در سفر به شهرستان گرمی بود.

انتهای پیام . 

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان اداره زندان گرمی

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با کارکنان اداره زندان گرمی

دیدار چهره به چهره مدیرکل زندان های استان اردبیل با مددجویان زندان گرمی

دیدار چهره به چهره مدیرکل زندان های استان اردبیل با مددجویان زندان گرمی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*