اخبار کوتاه

مدیر کل زندان های اردبیل در دیداربا نماینده ولی فقیه در استان گفت : کارکنان زندان های این استان در ایام کرونا دوبرابر ساعت موظفی کار کردند

مدیرکل زندان های استان اردبیل در آستانه هفته قوه قضائیه و به منظور رایزنی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با حضور در درفتر کار وی با ایشان دیدار و گفتگو نمود .

در این دیدار سید مجتبی حسینی ضمن تشریح فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان ها از حضور روحانیون و مدرسان قرآن در زندان های استان برای انجام فرایض دینی و آموزش روخوانی ، روان خوانی ، تجوید و حفظ قرآن به مددجویان ، سربازان و کارکنان خبر داد و گفت : زندانیان در زندان ها بدون برنامه رها نمی شوند برای تمام اقشار آنها برنامه ریزی شده است . از نهضت سواد آموزی برای بیسوادان و کم سوادان تا مدارس کلاسیک  برای کسانی که جا مانده از تحصیل هستند و حتی ادامه تحصیل در دانشگاه که ازطریق دانشگاه پیام نور ارایه می شود آموزش داریم .

مدیرکل زندان های استان اردبیل در این دیدار همچنین گزارشی از حرفه آموزی و اشتغال در زندان های استان ارایه نمود و با اشاره به اشتغال بیش از ۵۰% زندانیان محکوم زندانهای استان در فعالیتهای اشتغال داخل و خارج زندانها گفت : با همکاری بخش خصوصی و همچنین در کارگاهای خود زندان ها بیش از نیمی از محکومین زندان ها در بخشهای صنعت ، خدمات ، کشاورزی و صنایع دستی مشغول بکار بوده و از قِبَل آن حقوق و دستمزد برابر قانون کار به تناسب میزان کارکرد دریافت می نمایند.

حسینی در گزارشی که برای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل ارایه می کرد به تلاش برای آموزش های فنی و حرفه ای به زندانیان با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان اشاره نمود و افزود : در طول سال ۹۸ تعداد ۱۷۵ دوره حرفه آموزی برای زندانیان برگزار گردیده که در نتیجه تعداد۷۱۰۱ مدرک قبولی در دوره های آموزش فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی صادر شده است .

توجه به خانواده های زندانیان ، آزادی زندانیان جرایم مالی غیر عمد توسط ستاد مردمی دیه استان و برگزاری بیش از ۴۰ جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان بی بضاعت جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری از دیگر مواردی بود که در گزارش مدیرکل زندان ها به امام جمعه شهرستان اردبیل و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری ارایه شد.

به گفته حسینی زندان های استان در ایام اوج شیوع کرونا تحت مراقبت های شدید بهداشتی بود و هیچگونه مورد مشکوک به کرونا تا کنون از زندان ها استان گزارش نشده است . وی گفت : با تلاش های شبانه روزی کارکنان زندان های استان علیرغم کمبودهای شدید نیروی انسانی و اعتباری زندان های استان اردبیل از جمله زندان های امن در سطح کشور می باشد.  

در این دیدار آیت الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبریک انتصاب سید مجتبی حسینی به سمت مدیرکل زندان های استان برای ایشان جهت موفقیت در امر زندانبانی اسلامی و خدمت به مردم و اقشار آسیب پذیر دعای خیر نمود و بر جدی گرفتن امر اصلاح و تربیت نفوس به خطا رفته ، تلاش برای خدمت به خانواده ای زندانیان ، پی گیری آزادی زندانیان جرایم مالی غیر کلاهبرداری و دیه غیر عمد و همچنین سلامت روحی و جسمی زندانیان تاکید نمود .  انتهای پیام ./  

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان

آیت الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

آیت الله دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل

سید مجتبی حسینی مدیرکل زندان های استان اردبیل

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*