اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان اردبیل : ورزش در زندانها باید به سمت مفرح بودن و حفظ سلامتی مددجویان جهت دهی شود

با حضور مدیرکل زندانهای استان اردبیل مسابقات ورزشی بازیهای بومی محلی مددجویان بعنوان بازیهای زمستانی در زندان اردبیل آغاز شد.

فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل در آئین افتتاحیه این بازیها در جمع مددجویان ورزشکار زندان اردبیل گفت :« نباید بخاطر برودت هوا ورزش در زندانها تعطیل شود . درست است که این استان زمستانی سخت دارد و بخاطر وضعیت جوی نمیتوان در بیشتر روزهای زمستان در هواخوری ها به ورزش های معمول پرداخت اما با یک طراحی درست میتوان در سالن ورزشی موجود برای تمام بندها برنامه ورزشی مفرح و پر تحرک برنامه ریزی کرد و بازیهای بومی و محلی استان ما این ظرفیت را دارد. »

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مسابقات ورزش را عامل سلامتی و بی تحرکی را سر منشاء بسیاری از بیماریها بر شمرد و افزود: « در زندان محدودیت فیزیکی نباید منجر به بی تحرکی زندانیان شود. زیرا بی تحرکی از هر نظر آسیب زا است. ورزش در زندان نباید وقفه داشته باشد و بایستی با برگزاری مسابقات متنوع و متناسب با سن مددجویان ضمن ایجاد فضایی شاد و مفرح آنها را به تحرک و ورزش واداریم. »

گفتنی است که در استان اردبیل به دلیل برودت بالای هوا و بارش نزولات آسمانی من جمله برف در فصل زمستان، استفاده از هوا خوری برای ورزش هایی چون فوتسال و والیبال و ورزش صبحگاهی سخت می گردد. به همین منظور بخش تربیت بدنی زندان با طراحی بازیهای بومی محلی گروهی، برای ایام سرد سال باعث تحرک و پویایی و شادابی زندانیان این زندان در فصل زمستان شده است .

ورزش داژ بال ( وسطی با توپ ) ، طناب کشی ، قیش گوتدی ، کبدی ، ایروبیک ، هفت سنگ و برخی دیگر از بازیهای بومی و محلی و تعدادی از ورزش های سالنی مانند دارت ، پینگ پنگ ، شطرنج ، فوتبال دستی  ورزش هایی هستند که بعنوان  بازیهای زمساتی در قالب مسابقات مفرح به صورت روزانه در سالن ورزشی زندان اردبیل بال حضور مددجویان در حال برگزاری می باشد.

شروع بازیهای بومی محلی در زندان مرکزی اردبیل در حضور مدیر کل زندانها

شروع بازیهای بومی محلی در زندان مرکزی اردبیل در حضور مدیر کل زندانها

افتتاح بازیهای زمستانی با مسابقات داژبال ویژه مددجویان زندان اردبیل

افتتاح بازیهای زمستانی با مسابقات داژبال ویژه مددجویان زندان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*