اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان اردبیل : رسیدگی به معیشت و مشکلات خانواده های زندانیان نیازمند اطلاع رسانی به جامعه و عزم همگانی است

 مدیرکل زندان های استان اردبیل در حاشیه دیدار با خانواده های زندانیان از ارتقای فعالیت های مربوط به ارایه خدمات به خانواده های زندانیان خبر داد.

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در استمرار دیدار از منازل زندانیان این بار به مناسبت هفته قوه قضائیه از منازل تعدادی از زندانیان سرکشی نموده و وضعیت معیشت و آموزش فرزندان این خانواده ها را مورد بررسی قرار داد .

مدیر کل زندان های استان در حاشیه این دیدار در گفتگو با سایت خبری اداره کل زندان های استان اردبیل گفت : « خانواده های زندانیان بزه دیده هستند . آنها بدون آنکه در بروز بزه و وقوع جرم اشتراک داشته باشند به دلیل زندانی شدن سرپرست دچار مشکلات عدیده اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی میشوند . »

فتحی با اشاره به اینکه هیچگونه ردیف بودجه دولتی برای کمک به وضعیت معیشت خانواده های زندانیان وجود ندارد افزود : « تنها منبعی که گوشه ای از مشکلات خانواده های زندانیان را حل می کند انجمن حمایت از زندانیان است که با فعالیت های اقتصادی و یا کمک های مردمی منابعی را جهت این موضوع تامین می کند . اما این در آمدها و منابع نیز کفاف تعداد زیاد خانواده های تحت پوشش را نمی دهد . » مدیر کل زندان های استان اردبیل عدم توجه به خانواده های زندانیان را شروع یک آسیب جدی به این خانواده ها و به تبع آن گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت : « باید تامین معیشت ، هزینه تحصیل و درمان خانواده های زندانیان جدی گرفته شود . زیرا عدم رسیدگی به این آسیب  ها ، احتمال بروز بزه و افزایش جمعیت کیفری را در پی دارد.  »

مدیرکل زندان های استان با اشاره به این نکته که توانمند سازی خانواده های زندانیان از بهترین راه کارهایی است که هم میتواند به توسعه اشتغال خانگی کمک کند هم زمینه های خودگردانی خانواده را مهیا می کند؛ از کارآفرینان و مردم خیّر استان خواست تا دراین زمینه دست اداره کل زندان ها و انجمن های حمایت شهرستان ها را بگیرند.

گفتنی است به همین مناسبت  علاوه برمدیرکل زندان های استان در شهرستان ها نیز روسای زندان ها به همراه مدیران عامل انجمن های حمایت با حضور در منازل تعدادی از زندانیان وضعیت زندگی آنها را بررسی و نسبت به رفع مشکلاتشان اقدام نمودند.

همچنین در چهارمین روز از هفته قوه قضائیه فتحی مدیرکل زندان ها با حضور در زندان مرکزی اردبیل در دیدار مردمی با تعدادی از خانواده های زندانیان دیدار و دستورات لازم را در جهت رسیدگی به مشکلات آنها صادر کرد.

بازدید مدیرکل زندان های استان اردبیل از منازل مددجویان

بازدید مدیرکل زندان های استان اردبیل از منازل مددجویان

بازدید مدیرکل زندان های استان اردبیل از منازل مددجویان

بازدید مدیرکل زندان های استان اردبیل از منازل مددجویان

ملاقات مردمی فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با خانواده های زندانیان

ملاقات مردمی فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل با خانواده های زندانیان

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*