اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان اردبیل : با حفظ کرامت خانواده های زندانیان مشکلات آنها برای جامعه تبیین شود

مدیر کل زندانهای استان اردبیل با حضور در انجمن حمایت زندانیان مرکز استان اردبیل ضمن بازدید در جمع کارکنان حضور یافت و خدمات اریه شده توسط کارکنان به خانواده ها و زندانیان را مورد بررسی قرار داد.

دیدار مدیر کل با مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان اردبیل

دیدار مدیر کل با مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان اردبیل

فتحی مدیر کل زندانهای استان و عضو هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان اردبیل در راس هیئاتی متشکل ازرئیس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان ، رئیس اداره حفاظت اطلاعات و مسئول روابط عمومی اداره کل صبح امروز با حضور در انجمن حمایت زندانیان اردبیل ضمن بررسی عملکرد این انجمن در دیداری صمیمی با مدیر عامل و کارکنان این نهاد خیریه مردمی، به مشکلات انجمن و کارکنان آن رسیدگی نمود.

فتحی در جمع کارکنان انجمن حمایت زندانیان اردبیل خدمت در این انجمن را عطیه ای الهی و نعمت خداوند برشمرد که از این طریق به مشکلات یکی از آسیب دیده ترین بخش های اجتماع رسیدگی می کنند. وی با اشاره به حدیثی از حضرت ابا عبد الله الحسین رفع حوائج و بر طرف کردن نیازهای برادان و خواهران مسلمان را نعمتی بزرگ برشمرد و از کارکنان و مدیر عامل انجمن به خاطر تلاشهایشان در جهت رفع مشکلات خانواده های زندانیان تقدیر نموده و افزود:« کار در انجمن حمایت زندانیان سخت و در عین حال شیرین و گواراست . باید کسانی که در این مجموعه کار می کنند صبورو دارای صعه صدر باشند زیرا مراجعین شما با قطع امید از همه کس و همه جا به شما مراجعه می کنند. لازم است با گشاده رویی پای درد دلهای آنها بنشینید و تمام اهتمام خود را برای رفع مشکلات خانواده های زندانیان به کار ببندید. »

مدیرکل زندانهای استان اردبیل با اشاره به خود گردان بودن انجمن های حمایت زندانیان گفت :« ادارات حمایتی دارای بودجه مشخص هستند و با وجود بودجه دولتی در ارایه خدمات به افراد تحت پوشش بعضاً دچار چالش هایی می شوند . انجمن حمایت زندانیان با دارا بودن جامعه هدف نسبتاً بزرگی بدون هیچگونه بودجه دولتی و از منابع در آمدهای خود نسبت به خانواده های زندانیان خدمات ارایه می کند که جا دارد همه آحاد جامعه به کمک این نهاد خیریه بشتابند. » وی تبیین دقیق اهداف انجمن حمایت زندانیان به اقشار مختلف جامعه و همچنین رایزنی های اقتصادی با بخش های گوناگون دولتی و خصوصی و بهره مندی از مشاوران اقتصادی موفق و کارآمد استانی را از رموز دستیابی به درآمد پایدار برای ارایه خدمات بهینه به جامعه هدف دانست.

مدیر کل زندانهای استان اردبیل با توجه به احصاء مشکلات تعداد کثیری ازخانواده های زندانیان خواستار ارتباط گیری موثر و انجام اقدامات مددکاری و حمایتی در جهت حل مشکلات این خانواده ها و ارایه گزارش در این زمینه به هیئت مدیره شد و افزود: « احصاء مشکلات و اطلاع رسانی دقیق از آنها به مسئولان شهرستان و استان، هیئت مدیره و خیّرین با حفظ کرامت انسانی خانواده های زندانیان امری بسیار ضروری است که باید در این زمینه همچنان که اقدامات خوبی صورت گرفته برنامه ریزی منسجم تری انجام و اجرایی شود. »

وی با اشاره به همراهی رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و همچنین دادستان های شهرستان های تابعه با اهداف انجمن های حمایت زندانیان و نظر مثبت آنها به کارکردهای اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی توسط انجمن خواستار استفاده بهینه مدیران عامل انجمن های استان از این نگاه مثبت مسئولان قضایی و ظرفیت بزرگ حاصله شد.

گفتنی است در ابتدای جلسه مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان اردبیل گزارشی مبوسط از عملکرد این انجمن از ابتدای سال تا مرداد ماه ارایه نمود.

دیدار مدیر کل با کارکنان انجمن حمایت زندانیان اردبیل

دیدار مدیر کل با کارکنان انجمن حمایت زندانیان اردبیل

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*