اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان اردبیل : امنیت در زندانها محصول نظارت مستمر و پرهیز از روزمرگری است

چهارمین نشست فصلی مدیرکل زندانهای استان اردبیل با کارکنان زندانهای مرکز استان در سال ۱۳۹۶ برگزار شد. در این نشست مدیر کل زندانهای استان اردبیل طبق روال به پرسش های مطرح شده توسط کارکنان پاسخ گفت.

در این جلسه فتحی مدیرکل زندانها ابتداء به تشریح دست آوردهای زندانبانی اسلامی در استان اردبیل در سال ۱۳۹۶ پرداخت و بهبود امنیت در زندانها ، افزایش خدمات آموزشی و رفاهی به خانواده های زندانیان ، رسیدگی به مشکلات مددجویان و افزایش اشتغال و حرفه آموزی مددجویان را از جمله دست آوردهای شاخص برشمرد.

وی همچنین بهبود وضعیت رفاهی و بهسازی اماکن زندانها از جمله محل استراحت و کار مسئولین مراقب و مراقبین زندان مرکزی را از کارهای مهمی دانست که در جهت تامین رفاه کارکنان در حین انجام ماموریت و همچنین استراحت آنها انجام شده است .

مدیرکل زندانهای استان اردبیل با تشریح عناوین استانی، منطقه ای و کشوری کسب شده توسط کارکنان و ادارات ستادی زندانهای استان گفت: « همه دست آوردهای مثبت و ارزنده نیروهای ستاد مرهون و مدیون تامین امینت در صف می باشد. به همین دلیل همه نیروها در موفقیت های مکتسبه شریک هستند. » ایشان با برشمردن موفقیت های چشمگیر در حوزه های فرهنگی ، هنری ، انفورماتیک ، اشتغال و حرفه آموزی و سایر بخش ها ، راضی شدن به این عناوین را برابر با عقب گرد در کارها دانست و از نیروهای ساعی زندانهای استان خواست تا با برنامه ریزی و داشتن برنامه عملیاتی با ابتکار و نو آوری سیاستهای سازمانی را به اجرا بگذارند.

وی همچنین با تشریح و یادآوری دستور العمل ها و بخشنامه های سازمانی از کارکنان زندانها خواست تا قوانین و مقررات و آئین نامه سازمانی را نصب العین قرار داده و در اجرای تاکیدات ریاست سازمان زندانها نهایت مساعی خود را بکار گیرند.

مدیرکل زندانهای استان اخلاق مداری و تکریم شخصیت انسانها را عامل موفقیت و پیشرفت سازمانی دانست و افزود: « دین مبین اسلام و همه ادیان الهی و حتی عرف جامعه ، ما را به رعایت اصول اخلاقی توصیه می کند. زیرا بی اخلاقی و بد اخلاقی از آفات و آسیب هایی است که می تواند مانع بهره وری و موجب اختشاش در هر سازمانی گردد. »

فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود امنیت را محور کار زندانبانی دانست و گفت : «  زندان همواره آبستن خطرات و حوادث است . امینت در زندانها بر پایه نظارت مستمر، آگاهی از نقاط ضعف، رفع نواقصات و کسب آمادگی برای تهدیدات در مواقع بحران است. » وی از مسوولین زندانها خواست تا با برنامه ریزی مطلوب ، کاری کنند که سرکشی های مترقبه و غیر مترقبه از زندانها در ایام نوروز در جهت حفظ آمادگی و امنیت افزایش یابد.

فتحی در ادامه با اشاره نقش برنامه های فرهنگی قرآن محور و تولید محتواهای قرآنی در قالب برنامه های مفرح برای اصلاح و تربیت مددجویان افزود: « برای ایام ماه رجب المرجب و عید نوروز حتما برنامه های  متنوع ، شاد و مفرح و پر محتوی تدارک دیده شود . باید در ایام عید با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری ارزنده و فاخر از دشواری تحمل زندان برای مددجویان بکاهیم .»

در ادامه این جلسه کارکنان زندانهای استان سوالات خود را با مدیرکل زندان ها مطرح نمودند و ایشان به پرسش های کارکنان پاسخ گفت.

گفتنی است که در بخش پایانی این برنامه به مناسبت روز بزرگداشت شهداء از تعدادی از کارکنان زندانهای استان که از خانواده های معظم شهداء و ایثارگران بودند تجلیل بعمل آمد.

شایان ذکر است که در بخش آغازین این برنامه گروه هنری زندان مرکزی اردبیل با اجرای سرود ایران من و بازسازی آیین سنتی تکم گردانی حال و هوای دیگری به این مراسم بخشید.

جلسه پرسش و پاسخ مدیرکل زندانهای اردبیل اردبیل با کارکنان مرکز استان

جلسه پرسش و پاسخ مدیرکل زندانهای اردبیل اردبیل با کارکنان مرکز استان

تجلیل از مدیر زندان مرکزی اردبیل

تجلیل از مدیر زندان مرکزی اردبیل

تجلیل از تعدادی از فرزندان و خانواده های معظم شهداء و ایثارگران

تجلیل از تعدادی از فرزندان و خانواده های معظم شهداء و ایثارگران

تجلیل از تعدادی از همکاران ساعی در امر برگزاری دوره آموزش کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های مددجویان

تجلیل از تعدادی از همکاران ساعی در امر برگزاری دوره آموزش کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های مددجویان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*