اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان اردبیل: اقدامات خوب پیشگیرانه در جهت کنترل شیوع ویروس کرونا در زندان ها همچنان ادامه یابد

مدیرکل زندان های استان اردبیل در جلسه شورای عمومی روسای زندان های استان بر حفظ رویه پیشگیری از انتشار و انتقال ویروس کرونا و افزایش ضریب امنیتی در زندان ها تاکید کرد .

در این جلسه که با حضور سید مجتبی حسینی مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان ، معاونین و روسای ادارات ستاد اداره کل و روسای زندان ها و مراکز تامینی و تربیتی استان اربیل برگزار شد مدیرکل زندان های اردبیل با بازخوانی تاکیدات رئیس سازمان زندان ها در محور های بهداشت و درمان ، امنیت ، راه اندازی و تقویت سیمای زندان در زندان ها ، نظارت بر آموزش نیروهای سربازوظیفه از روسای زندان ها خواست ضمن اجرایی نمودن دستورات رئیس سازمان زندان ها نتیجه اقدامات را به ستاد اداره کل به صورت ماهیانه گزارش نمایند .

حسینی در بخش های دیگری از سخنان خود بر انظباط مالی خوب حاکم بر اداره کل در سال قبل اشاره نمود و خواستار تداوم و بهبود این روند در سیستم مالی شفاف زندان های استان شد . وی همچنین بر صیانت از بیت المال ، صرفه جویی در اقلام مصرفی و انرژی تاکید نمود .

مدیر کل زندان های استان در این نشست که اولین نشست حضوری در سالجاری بود که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزارگردید ، توجه به بهداشت زندانها در ایام پسا کرونا مانند ایام کرونا را خواستار شد و گفت : از همه مسئولان می خواهم که درجه اهمیت بالایی به بهداشت فردی و عمومی در زندان ها قایل شده و مانند ایام کرونا در ایام بعد از کرونا نیز همچنان به رعایت دستور العمل های بهداشتی ، رسیدگی عاجل به درخواست های درمانی زندانیان و موارد پیشگیرانه اهمیت دهند تا انشا الله در حوزه سلامت زندانیان ، سربازان و کارکنان همچنان شاهد دست آوردهای مثبت باشیم .

وی با تشکر از مقامات قضایی استان و شهرستان ها تعامل قضایی را بالا توصیف نمود و افزود : باید این تعامل خوب و ارزنده بین مقامات قضایی و زندان همچنان حفظ شود . اتفاقات خوبی در راه است و موفقیت های حاصله در زمینه کاهش جمعیت کیفری بدون توجه به نقش سازنده دستگاه قضایی حاصل نمیگردد .

حسینی در این جلسه خواستار استفاده حد اکثری از ظرفیت ستاد دیه استان برای کاهش زندانیان جرایم مالی غیر کلاهبرداری شد ودرادامه  افزود : خانواده های زندانیان همچون گذشته و بیشتر از آن باید مورد توجه مددکاران و روسای زندان ها باشند و هر جا نیاز به مراجعه حضوری و بازدید میدانی از وضعیت معیشتی بود باید اقدام لازم توسط روسای زندان ها صورت گیرد . ایشان به توجه دادن بخش عمومی جامعه بخصوص خیرین شهر جهت کمک به بهبود معیشتی این خانواده ها اشاره نمود و خواستار کمک روسای زندان ها به مدیران عامل انجمن های حمایت برای تحقق این مهم شد.

در این جلسه روسای زندان ها به طرح مشکلات زندان های خویش پرداخته و راهکارهای لازم در جلسه مطرح و دستورات از سوی مدیرکل زندانها به روسای ستادی جهت رفع آنها صادر گردید .انتهای پیام ./

جلسه شورای عمومی زندان های استان اردبیل با حضور حسینی مدیرکل

جلسه شورای عمومی زندان های استان اردبیل با حضور حسینی مدیرکل

جلسه شورای عمومی زندان های استان اردبیل با حضور حسینی مدیرکل

جلسه شورای عمومی زندان های استان اردبیل با حضور حسینی مدیرکل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*