اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای استان اردبیل : پیش بینی بحران و پیشگیری از وقوع حوادث از وظایف مهم واحدهای نظارتی در زندان ها است

در نشست هم اندیشی مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان که با حضور مدیر کل زندانها برگزار شد. مسائل مختلف امنیتی ، نظارتی و حفاظتی زندانها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

در ابتدای این جلسه مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان به تشریح چالش ها و نقاط ضعف و قوت حیطه کاری خویش پرداخته و مسائل و مشکلات موجود را جهت همفکری و ارایه راهکارهای کاربردی و عملی طرح نمودند. سپس فتحی مدیرکل زندانهای استان ضمن تقدیر از تشکیل دهندگان این جلسه، هم اندیشی و همفکری را باعث هم افزایی و افزایش توان امنیتی و حفاظتی زندانها برشمرد و به معاونین و مسئولان اداره کل دستور داد تا در کمترین زمان مشکلات واحدهای نظارتی، امنیتی و یگان های حفاظت زندانهای استان مرتفع گردد.

مدیرکل زندانهای استان نگاه پیشگیرانه به مقوله حفاظت اطلاعات و بازرسی را مبین دیدگاه دینی برشمرد و گفت: « مقصود از بنیان نهادن واحد های حفاظت اطلاعات و بازرسی و رسیدگی به شکایات در مرحله اول پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از زندانی و زندانبان است. اما وقتی تخلفی روی داد باید برای حفظ امنیت پایدار و پیشگیری از تخلفات بعدی با متخلف یا متخلفین برخورد قانونی شود . البته همواره شارع مقدس به ما یاد داده که در برخورد با تخلف نیز در حدی که بازدارندگی آن لوث نشود با فرد خاطی با رافت اسلامی برخورد کنیم . » وی در بخش دیگری از سخنان خویش صیانت از پرسنل را اصل مهمی در امر حفاظت و اطلاعات و بازرسی دانست و گفت: « نباید بگذارید کار به تخلف بیانجامد باید قبل از وقوع هر مشکلی نقاط آسیب پذیر پرسنلی را احصاء و برای سربازان و کارکنان آموزش های پیشگیرانه لازم را برگزار کنید . »

مدیرکل زندانهای استان از نیروهای حفاظت، بازرسی و یگان حفاظت به عنوان حافظان و تامین کنندگان امنیت زندانها نام برد و از آنها خواست تا برای رفع مشکلات خستگی ناپذیر باشند و مدام پیگیری کنند تا کوچکترین نواقص حل شود.  برخورد مطابق قانون توام با تکریم و دقت در رعایت حقوق شهروندی زندانیان از دیگر خواسته های مدیرکل زندانهای استان از شرکت کنندگان در جلسه بود. وی با اشاره به اجرای طرح های امنیتی در زندانها از برگزار کنندگان رزمایش های مبارزه با اغتشاش و مقابله با بلایای طبیعی در زندانها تقدیر نمود و خواستار انجام این طرح ها در کلیه زندانها به صورت ادواری جهت ارتقاء آمادگی شد.  

فتحی با اشاره به لزوم بازرسی های غیر مترقبه از زندانها برای حفظ هوشیاری نیروها از روسای حفاظت اطلاعات و بازرسی و فرمانده یگان حفاظت اداره کل و همچنین مسئولان نظارتی و فرماندهان یگان حفاظت زندانها خواست تا بازرسی های غیر مترقبه و هدف دار را در دستور کار خود داشته باشند.

گفتنی است این جلسه با برگزاری کارگاههای آموزشی توسط روسای حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرمانده یگان حفاظت اداره کل به پایان رسید.

همایش مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای اردبیل

همایش مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای اردبیل

همایش هم اندیشی مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل

همایش هم اندیشی مسئولان حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت زندانهای استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*