اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای اردبیل : به مناسبت ایام محرم و با همکاری عزاداران حسینی ۷۲ نفر از زندانیان جرایم مالی از زندان آزاد خواهند شد

جلسه ستاد دیه استان اردبیل با حضور معتمدین محلات شش گانه شهرستان اردبیل

جلسه ستاد دیه استان اردبیل با حضور معتمدین محلات شش گانه شهرستان اردبیل

به منظور جلب مشارکت هیئات حسینی و با حضور مسئولین محلات شش گانه شهرستان اردبیل جلسه ستاد دیه با هدف بستر سازی آزادی ۷۲ تن از زندانیان جرایم مالی غیر کلاهبرداری تشکیل و مقرر شد با همکاری عزاداران حسینی این اتفاق مهم در پایان دهه اول عملی گردد.

فتحی مدیر کل زندانهای استان با اعلام این خبر افزود: « مردم حسینی و خیَر استان از ابتدای سالجاری به کمک ستاد دیه شتافته اند و از محل کمک های مردمی و منابع ستاد دیه از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد ۲۰۸ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرکلاهبرداری و دیه تصادفات و حوادث کارگاهی و مهریه از زندان های استان آزاد شده اند. که ۴ نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده اند.  همچنین ۱۵ نفر که ۱ نفر آنها زن و بقیه مرد می باشند تا شروع محرم الحرام انشا الله از زندان آزاد خواهند شد. »

مدیرکل زندانها و عضو هیئت امناء ستاد دیه استان با اشاره به ظرفیت بالای ایام سوگواری سید و سالار شهیدان برای هدایت  خیرات و احسانات مردم پر شور و شعور استان به سمت آزاد سازی زندانیان افزود:« اگر بتوانیم حلقه مفقوده بین مردم و ستاد دیه را پیدا کنیم و در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استمرار داشته باشیم مردم همواره پای کار خیر مستدام هستند و بی شک کمک خواهند نمود. نمونه هایی در سال گذشته بوده که بخشی از هزینه احسانات خویش را به سمت آزاد سازی زندانیان سوق داده اند. چه احسانی بالاتر از اینکه با آزاد سازی پدری از زندان در آستانه بازگشایی مدارس فرزندان او را شاد و خانواده را از بی سرپرستی نجات دهیم .»

به گفته این مقام مسئول در زندانهای استان، ۷۲ نفر از زندانیان محکوم مالی پس از تحقیقات میدانی توسط محققان و بررسی وضعیت زندگی و معیشت و دارایی خانواده آنها ، مستحق کمک برای آزادی از زندان شناخته شده اند که عموماً بدهی این افراددر حد ۵۰ میلیون ریال یا کمتر از آن می باشد و مجموعاً با پرداخت مبلغ تقریبی بدهی ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال  همه آنها از زندان آزاد و به آغوش خانواده های خویش باز خواهند گشت.

گفتنی است در این جلسه پس از تشریح عملکرد ستاد دیه استان توسط خدادادی معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان مسئولین محلات شش گانه اردبیل نیز نقطه نظرات خویش را بیان نمودند.

یاد آور می شود محلات شش گانه اردبیل هر کدام متشکل از مجموعه ای مساجد قدیمی و مهم شهر اردبیل هستند که در مجموع بیش از ۱۲۰ مسجد را شامل می شوند که در صورت اتصال هیئت امناء این مساجد از طریق مسئولان محلات شش گانه به ستاد دیه ظرفیت بزرگ مردمی در فرهنگ سازی، ریش سفید منشی برای اخذ رضایت از شکات و جلب کمک های مردمی را در پی خواهد داشت.

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*