اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهای اردبیل به سوالات نیروهای شیفتی مرکز استان پاسخ گفت

در تداوم نشست های صمیمی مدیر کل زندانهای استان اردبیل با کارکنان، زندان مرکزی اردبیل میزبان مدیر کل زندانها و نیروهای شیفتی مرکز استان بود تا در فضایی غیر رسمی به سولات رسمی کارکنان مراقب، مسئول مراقب و پاسیاران پاسخ های شفاف ارایه شود.

فتحی مدیر کل زندانهای استان در ابتدای این نشست دو ساعته ضمن تقدیر از کارکنان شیفتی که بخش عظیمی از بار زندان و امنیت آن را به دوش میکشند گفت: « همچنان که انجام صحیح و بی نقص امورات محوله وظیفه کارمند و نظارت و ارزیابی  نحوه عملکرد کارکنان حق مسئولان می باشد؛ سوال کردن  نیز حق پرسنل و پاسخگویی به سوالات وظیفه مسئولان است . »

مدیر کل زندانهای اردبیل تلاش های انجام شده برای رفاهیات پرسنل زندانهای استان را وظیفه سیستم اداری دانست و با سخت و زیان آور برشمردن کار در زندان خصوصاٌ در مشاغلی که رویارویی مستقیم با زندانی دارند گفت: « در مشاغلی مانند زندانبانی باید تا جایی که قانون اجازه میدهد و اعتبارات یاری میکند کارمند از نظر مالی در رفاه باشد . زیرا اینگونه مشاغل فرسایش می آورند و حداقل چیزی که می تواند بخشی از زحمات را جبران کند همین بحث تامین مالی و رفاهی کارمند است. »

وی همچنین با اشاره به نقش مهم مشاغل شیفتی زندانبانی در تامین امنیت زندانها افزود: « مخاطرات زندانبانی از جایی شروع میشود که زندانبان با زندانی در تماس مستقیم است. در نتیجه توجه جدی به این شغل و رعایت نکات امنیتی توام با دیدگاه اسلامی انسان مدار باید مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. پس باید مددکاری و امور اصلاحی و تربیتی نیز از این نقطه شروع شود و می بایست نیروهای شیفتی به کارهای خود اهتمام و اهمیت بیشتری قائل شوند زیرا یکی از مهم ترین و حساس ترین مشاغل زندانبانی را در اختیار دارند که هم با امنیت و هم اصلاح و تربیت اجین است و باید هر دو کفه این ترازو حفظ شود تا بتوانیم بگوییم سیستم ما زندانبانی اسلامی است. »

در ادامه مدیر کل زندانهای استان از کارکنان شیفتی حاضر در جلسه خواست تا به صورت کلامی و برای برقراری گفتمان بین مسئولین وکارکنان سوالات خویش را مطرح نمایند. سپس تعدادی از کارکنان سوالات خود را طرح نموده و پاسخ های لازم را از مدیر کل زندانهای استان دریافت نمودند.

گفتنی است در این جلسه که معاون اداری مالی ، رئیس اداره ارزیابی عملکرد،بازرسی و پاسخگویی به شکایات و فرمانده یگان حفاظت اداره کل نیز مدیر کل زندانهای استان را همراهی می نمودند، از سوی مدیر کل زندانها دستوراتی به مسئولین ستاد اداره کل برای رفع مشکلات برخی از کارکنان شیفتی زندانهای مرکز استان صادر شد .  

جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل زندانهای استان اردبیل و نیروهای شیفتی مرکز استان

جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل زندانهای استان اردبیل و نیروهای شیفتی مرکز استان

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*