اخبار کوتاه

مدیر کل زندانهایی استان اردبیل: مدیریت فرهنگی در زندانها باید متحول شده و از شیوه های نوین تربیتی در امر اصلاح و تربیت بهره گرفته شود

جلسه هم اندیشی مسئولان فرهنگی و تربیتی زندانهای استان با حضور مدیر کل

جلسه هم اندیشی مسئولان فرهنگی و تربیتی زندانهای استان با حضور مدیر کل

در نشست هم اندیشی مسئولان فرهنگی و تربیتی و روسای زندانهای استان اردبیل با مدیرکل و معاونین وی بر بومی سازی برنامه های مدون فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها به تناسب موقعیت اقلیمی ، فرهنگی و اجتماعی و امکانات زندانهای استان و استفاده بهینه از منابع انسانی و امکانات زندانها و تعامل با دیگر ادارات و نهاداهای فرهنگی، هنری و ورزشی تاکید شد. 

در این جلسه که متقارن با میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد. مسئولین فرهنگی و تربیتی، روحانیون، مربیان قرآنی، هنری و ورزشی زندانهای استان با ارائه نقطه نظرات و چالش های پیش رو در اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی، راهکارهایی برای بهبود وضعیت کنونی ارایه و پیرامون آنها بحث و تبادل نظر کردند.

فتحی مدیر کل زندانهای استان در جمع بندی این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان آن، از روسای زندانها خواست تا مشابه این جلسات را به صورت ماهیانه در زندانها با مسئولین، کارکنان، مربیان و روحانیون شاغل در بخش فرهنگی و تربیتی زندانها برگزار و مسائل و مشکلات آنها را شنیده و در راستای حل آن و بهبود کیفیت برنامه های اصلاحی و تربیتی اقدام نمایند .

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به نامحسوس بودن کار فرهنگی و اصلاحی در زندانها گفت: « کار اصلاح و تربیت در زندانها از سخت ترین مشاغل زندانبانی است که زحمت بسیار دارد و بازدهی آن در دراز مدت معلوم میشود. اگر کار اصلاحی و تربیتی در زندانها درست انجام شود بازگشت مجدد زندانیان به مراتب کاهش خواهد یافت. البته مقوله کاهش بازگشت مجدد به چند متغییر داخلی و خارجی بستگی دارد. متغییر داخلی همین زحمات شما در کارهای فرهنگی است که بر روی زندانیان انجام می پذیرد و متغییر خارجی ایجاد اشتغال پایدار در بعد از خروج از زندان و مسائل مرتبط دیگر می باشد. »

وی در ادامه با اشاره به باور قرآنی مسئولان فرهنگی و اعتقاد آنها به امر مقدس اصلاح و تربیت نفوس به خطا رفته گفت: « همانگونه که اشاره شد این شغل سخت است، زمان نمی شناسد در بخشنامه و امریه و مقررات خشک اداری نمی گنجد بلکه این باور قلبی مسئولان ، روحانیون و مربیان حوزه فرهنگی و تربیتی است که هر سختی را آسان و باعث رخنه در قلوب مددجویان می شود. » مدیر کل زندانهای استان از کارکنان فرهنگی زندانهای استان خواست تا در دوره های زمانی معین نتیجه اقدامات و فعالیت های خود را ارزیابی و سنجش نمایند و برای تمام اقدامات خود مستندات داشته باشند. وی خود ارزیابی مستند را باعث یافتن خلع های موجود در کار و میزان اثر بخشی فعالیت ها دانست.

فتحی در ادامه برتعامل با دیگر ادارات و نهادهای فرهنگی و پیگیری تفاهم نامه های منعقده سازمان زندانها با دیگر سازمانها تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه معاونین مدیرکل ، روسای زندانها و رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل نیز به بیان دیدگاههای خویش در جهت بهبود مستمر فعالیت های فرهنگی در زندانها پرداختند.

جلسه هم اندیشی مسئولان فرهنگی و تربیتی زندانهای استان با حضور مدیر کل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*