اخبار کوتاه

مدیر زندان مرکزی اردبیل : هنر دینی تعالی بخش و باعث نفوذ در دل ها و تاثیر گذار در امر اصلاح و تربیت است

مدیر زندان اردبیل در گفتگو با سایت اداره کل زندان های استان اردبیل رویدادهای هنری این زندان در ماه مبارک رمضان را تشریح نمود.

سرباز جدا مدیر زندان اردبیل گفت : « به مناسبت ماه مبارک رمضان همه ساله رویدادهای محفلی همچون محافل صبحی با قرآن ، تلاوت جمعی و جزء خوانی برگزاری ادعیه و سخنرانی مذهبی در اکثر زندان های استان اردبیل برگزار می گردد که زندان اردبیل نیز جزو پیشروان برگزاری مراسم های معنوی در ماه مبارک رمضان می باشد.»

وی افزود: « امسال در زندان اردبیل تصمیم گرفتیم تا در کنار رویدادهای فرهنگی ، مذهبی و قرآنی در بهار قرآن ، از ظرفیت هنر دینی نیز استفاده شود . به همین منظور مسابقه کتابخوانی از کتاب خاک های نرم کوشک که داستان زندگی شهید برونسی را روایت می کرد بعنوان اولین فعالیت هنر دینی در روزهای نخستین ماه مبارک رمضان که مصادف با ایام سوم خرداد نیز بود در بین مددجویان برگزار شد. » 

مدیر زندان اردبیل با اشاره به استقبال خوب مددجویان از این کتاب افزود : « استقبال قابل توجهی از این کتاب شد و ۷ نفر برگزیده ضمن دریافت جایزه و لوح تقدیر برای استفاده از مرخصی تشویقی به شورای طبقه بندی زندان معرفی شدند. »

مدیر زندان اردبیل در ادامه افزود : « این مسابقه با هدف ترغیب زندانیان به مطالعه، تقویت فرهنگ کتابخوانی در ایام ماه مبارک رمضان و آشنا کردن زندانیان با زندگانی شهداء دفاع مقدس بعنوان الگوی رفتاری برگزار شد.»

وی با اشاره به گسترده بودن برنامه ها گفت : « علاوه بر مددجویان ، مسابقه نقاشی از داستان های قرآنی نیز با اطلاع رسانی از طریق زندانیان به خانواده ها ، برای فرزندان مددجویان به مرحله اجراء در آمده است و تا پایان ماه مبارک همچنان ادامه دارد . » به گفته وی در کنار این مسابقه ، مربیان قرآن و هنر زندان اردبیل با بهره برداری از فرصت به وجود آمده آموزهای قرآنی و دینی را در قالب داستان ، قصه و کتابهای قرآنی و دینی در اختیار فرزندان زندانیان قرار می دهند. 

سرباز جدا مدیر زندان مرکزی در ادامه از برگزاری مسابقه داستان های رادیویی قرآن محور توسط صدای زندان اردبیل برای مددجویان این زندان خبر داد و در تشریح این رویداد هنری گفت : « مسابقه داستان های صوتی از قصه های قرآنی برای اولین بار با همکاری مربیان هنری و قرآنی زندان اردبیل برگزار شد. طی این رویداد کم سابقه زندانیان شرکت کننده که از بین جمع کثیری از داوطلبان به مرحله نهایی رسیده بودند یک قصه قرآنی را انتخاب و پس از تدوین و بازنویسی در مدت ۵ الی ۱۵ دقیقه در استودیوی صدای زندان اردبیل اجراء نمودند. »

گفتنی است که در ایام ماه مبارک رمضان زندانیان استقبال خوبی از پخش فیلم های معنی گرا و دینی در سینمای زندان اردبیل داشته اند.

سرباز جدا مدیر زندان اردبیل از تداوم برنامه های هنری زندان با تولید نمایش های دینی صحنه ای ، رادیویی و خیابانی برای حضور در جشنواره تئاتر زندان های کشور بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: « هنر یکی از بهترین ابزار ها برای تاثیر گذاری و اصلاح رفتار می باشد که در تمام کشورهای پیشرفته دنیا از این ابزار برای درمان و یا تغییر نگرش به خوبی استفاده می شود. » وی افزود: « حال که ما به هنر متعالی دینی دسترسی داریم باید از تمام ظرفیت آن استفاده کنیم زیرا میتواند مبین صراط مستقیم باشد . استفاده درست از هنر دینی یکی از شیوه های کار آمددر  اصلاح و تربیت و آموزش مسایل تربیتی و دینی می باشد.»   

مسابقه کتابخوانی از زندگینامه شهید برونسی

مسابقه کتابخوانی از زندگینامه شهید برونسی

مسابقه نقاشی از قصه های قرآنی ویژه فرزندان مددجویان – زندان اردبیل

مسابقه قصه های قرآنی رادیویی ویژه مددجویان زندان اردبیل

مسابقه قصه های قرآنی رادیویی ویژه مددجویان زندان اردبیل

 

   

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*