اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : ۳۲ جشن گلریزان در شهرها ، بخش ها و روستاهای اردبیل برگزار می شود

اولین جلسه شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل در سال جدید با رویکرد بررسی برنامه های روسای زندانها و ادارات ستادی و همچنین بررسی عملکرد زندان های استان در سال ۱۳۹۷ برگزار شد .

فتحی مدیرکل زندان ها در این جلسه با تاکید بر هدفمندی هرچه بیشتر برنامه های مدون برای سال جدید گفت : « برنامه ها باید بر اساس سیاست های سازمانی تنظیم گردد . همخوانی برنامه ها با سیاست ها و اولویت های سازمانی باعث تعالی و رسیدن به نقطه مطلوب می گردد . » وی در ادامه با تقدیر از روسای زندان ها و ستاد اداره کل برای کسب رتبه های کشوری و استانی در سال گذشته گفت : « دست یافتن به مقام های عالی و بسیار خوب نباید ما را به ماندن در حدی که هستیم قانع کند . معیار مطلوب ما زمانی است که بدانیم امنیت در زندان ها حاکم شده و زندانیان برای بازگشت سعادتمندانه به آغوش اجتماع به باور رسیده اند. » وی با اشاره به نقش حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها بر افزایش میزان شرکت کنندگان در کلاس های حرفه آموزی و ایجاد بستر اشتغال بیشتر از دستاورد سال پیش در سال جاری تاکید نمود .

فتحی در بخش هایی از سخنان خویش با اشاره به لزوم تذهیب نفس مدیران و کارگزاران گفت : « ما مسولان برای افراد تحت امر و مددجویان حکم پدر یک خانواده را داریم . آنها به روش های مدیریت و رفتار ما نگاه می کنند . اگر در تمام امور خداوند را ناظر بدانیم و تقوا پیشه کنیم مطمئن باشید گامی بزرگ در جهت سالم سازی محیط کار و تغییر رفتار کارکنان و زندانیان می توانیم برداریم . »  

مدیرکل زندان های استان اردبیل تبعیض را آفت مدیریت برشمرد و از روسای زندان ها و مسوولان خواست تا در برخورد خویش با کارمندان ، سربازان و زندانیان با رویه ای عادلانه و دور از تبعیض رفتار کنند . به گفته فتحی : « مدیریت در زندانها به مثابه اتاق شیشه ای است و هیچ چیز از منظر دیگران مخفی نخواهد ماند . رفتار عادلانه ما آرامش ، امنیت و تلاش مضاعف برای رسیدن به اهداف تعیین شده را در پی خواهد داشت . »

وی همچنین بر رعایت حقوق شهروندی ، رسیدگی مستمر به امور زندانیان ، سرکشی به خانواده های مددجویان و رفع مشکلات مادی و معنوی آنها از طریق انجمن های حمایت ، بررسی مشکلات سربازان وظیفه ، اهتمام در آموزش های دینی ، عقیدتی و حرفه آموزی سربازان نیز تاکید نمود و افزود : « فعالیت های خوبی به مناسبت عید سعید نوروز و همچنین اعیاد رجبیه و شعبانیه در زندان ها انجام گرفته که جای بسی تقدیر دارد . باید برای ماه میهمانی خداوند ، ماه مبارک رمضان نیز برنامه های مختص این ماه عزیز را تدارک ببینید تا حال و هوای زندانها حال ، ضیافت الله باشد . »

مدیرکل زندانهای استان با اشاره به تدارک ۳۲ جشن گلریزان از سوی ستاد مردمی دیه برای شهرها ، بخش ها و دهستان های استان اردبیل خواستار کمک و همیاری روسای  زندانها در هر چه باشکوه تر برگزار شدن این جشن ها شد . 

ایشان با اشاره به آزادی نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از زندانهای استان با کمک خیرین ، کمک های مردمی از طریق برنامه ماه عسل ، آزاد سازی های ستاد دیه با همیاری خیرین و تلاش شوراهای حل اختلاف شعبات زندان ها در سال گذشته گفت : «  این تعداد آزادی برای استان اردبیل رقم قابل توجهی است . این یک حرکت بسیار مبارک است که انتظار داریم با فرهنگ سازی و پیگیری موضوع ادامه پیدا کند . »

شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل

شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل

بررسی عملکرد فرهنگی و تربیتی زندانها در ایام عید نوروز سالجاری

بررسی عملکرد فرهنگی و تربیتی زندانها در ایام عید نوروز سالجاری

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*