اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : ۱۴۲۸ نفر در سال ۱۳۹۷ در زندانهای استان موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه ای شدند

مدیرکل زندانهای استان اردبیل که در کارگروه اشتغال و مهارت استانداری اردبیل سخن می گفت ، از برگزاری ۷۹ دوره آموزش فنی حرفه ای با حضور بیش از ۱۴۲۸ زندانی فراگیر در سال ۱۳۹۷ در زندانهای استان خبر داد .

فتحی مدیرکل زندانهای استان اردبیل که در کارگروه اشتغال و مهارت استانداری اردبیل گزارش میداد با اعلام این خبر گفت : « اداره کل زندان های استان اردبیل دارای ۸ مرکزی نگهداری زندانیان می باشد که  با همکاری سازنده اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای استان در سال ۱۳۹۷  تعداد ۷۹ دوره  در ۴۶ رشته برگزار نموده است . » به گفته وی تا کنون مدرک قبولی ۱۴۲۸ نفر از زندانیان از سوی اداره کل آموزش های فنی و حرفه ای استان صادر و تحویل شرکت کنندگان در آزمون های پایان دوره شده است .

مدیرکل زندان های استان مهمترین و مورد استقبال ترین دوره های برگزار شده را در حوزه های آموزش کارگران فنی ساختمان ، قالی بافی ، برق کار ساختمان ، کشت ، زراعت و باغبانی ، آموزش های مربوط به کشت های گلخانه ای ، زعفران کار  ، خیاطی ،کاربر ICDL  ، تعمیر سیستم تعلیق خودرو  ، آموزش تعمیرات لوازم گاز سوز و خانگی  ، پرورش زنبور عسل ، معرق کار چوب ، کار آفرینی ( سطح مقدماتی ) ، آشپزی و جوشکار سازه های فولادی برشمرد و افزود : « برش سازمانی برای سال گذشته ۱۰۸۲ نفر اعلام شده بود که با آموزش ۱۴۲۸ نفر از مددجویان بسیار فراتر از برش سازمانی عملکرد داشته ایم . » وی همچنین از اشتغال ۱۲۸۳ نفر از زندانیان زندان های استان به مشاغل مولد خبر داد و گفت : « منشاء بسیاری از بزه ها نداشتن شغل می باشد و از آنجایی که داشتن شغل مناسب مستلزم آموزش های فنی و حرفه ای است یکی از اولویت های ما در زندان های استان توجه جدی به آموزش های پیش از اشتغال و گسترش حرفه آموزی زندانیان می باشد . »

مدیرکل زندانهای استان اردبیل گفت : « زندانی در صورتی که مدرک و گواهی آموزش های فنی و حرفه ای را اخذ کند میتواند پس از آزادی از تسهیلات مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج برای اشتغال استفاده نماید . این امر میزان بازگشت مجدد به زندان را کاهش می دهد .  »

به گفته فتحی حرفه آموزی در زندان منجر به اشتغال در طول مدت تحمل کیفر می گردد و زندانی از این طریق می تواند تا حدودی هزینه معیشت خانواده خویش را تامین کند .

در این جلسه استاندار اردبیل از فعالیت های انجام گرفته در زندان های استان در زمینه حرفه آموزی و اشتغال زندانیان تقدیر نمود .

نمونه ای از کلاس های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در زندانهای استان اردبیل

نمونه ای از کلاس های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در زندانهای استان اردبیل

نمونه ای از کلاس های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در زندانهای استان اردبیل

نمونه ای از کلاس های آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده در زندانهای استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*