اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : هدف از زندان در حاکمیت اسلامی اصلاح و بازپروری است

آخرین جلسه شورای برنامه ریزی زندان های استان اردبیل در سال ۱۳۹۷ به ریاست مدیرکل زندان های استان و به میزبانی زندان مشگین شهر برگزار شد .

در این جلسه اعضای کار گروه های کاهش آسیب ، قضایی و انفورماتیک ، اداری مالی و پشتیبانی و امنیت با بررسی اقدامات و مشکلات زندان مشگین شهر گزارش خویش را به همراه راهکار مربوطه تسلیم دبیر کارگروه نمودند و توسط دبیران موارد قید شده در جلسه مطرح و از سوی مدیرکل زندانها راهکارهای اجرایی تاکید و توصیه شد. 

در ادامه جلسه روسای زندانها هر یک گزارشی از اقدامات و مشکلات حوزه کاری خویش را مطرح نمودند که دستورات لازم در جهت رفع مشکلات صف از سوی مدیرکل زندانها به مسوولان مربوطه در ستاد اداره کل و روسای زندانها صادر گردید .

فتحی در بخش جمع بندی جلسه با تاکید بر حفظ کامل امنیت زندانها در طول مدت ایام نوروزی گفت : « زندانها همیشه بستر حوادث هستند، باید تمهیداتی اتخاذ گردد که در ایام نوروز حضور مسوولین در زندانها مشهود باشد و همچنین مسایل و مشکلات زندانیان نیز بررسی و به خانواده های زندانیان نیازمند در حد وسع انجمن ها رسیدگی شود . » فتحی رسیدگی به مشکلات زندانیان و خانواده های آنها را اصل الزام آور در زندانبانی اسلامی برشمرد و افزود : « زندانیان و خانواده هایشان به جز ما زندانبانان ملجا و پناهگاه دیگری سراغ ندارند . رفتار و اخلاق حسنه و اسلامی و دلسوزی و رافت برای حل مشکلات آنها از طرف زندانیان لمس می شود و این یکی از عوامل امنیت روانی در زندانها است . »

وی از کارکنان زندانهای استان و روسای ستادی و صف که یکسال بدون مشکل حاد را در زندانها سپری نمودند تقدیر نمود و گفت : « گفتن این جمله که ما یک سال بدون حادثه و واقعه مهم را در زندان سپری نمودیم آسان نیست . این مستلزم کار شبانه روزی و بستر سازی امنیتی و کار طاقت فرسا می باشد که اگر همت ، همدلی و هم افزایی در بین نیروها نبود این اتفاق میمون و مهم رقم نمیخورد . »

مدیرکل زندانها بر تهیه برنامه مدون توسط روسای ستادی و صف برای سال ۱۳۹۸ تاکید نمود و افزود : « درا بودن رفتار و اخلاق اسلامی و انسانی مایه حفظ شان پرسنل ، سربازان و زندانیان می گردد و باید همه ما در راستای تکریم همدیگر و زیر دستان خود اهتمام کنیم زیرا این امر سفارش دین مبین اسلام به کارگزاران می باشد. »

گفتنی است مدیر کل زندانها و اعضای شورای برنامه ریزی زندانهای استان در حاشیه این برنامه از اماکن مختلف زندان مشگین شهر بازدید نموده و با تک تک مددجویان به صورت چهره به چهره دیدار نموده و مشکلات آنها را استماع کردند.

مدیرکل زندانهای استان در دیدار از کارگاه قالی بافی زندان مشگین شهر با تقدیر از راه اندازی این کارگاه بر توسعه اشتغال در زندان ها در راستای در آمد زایی برای زندانیان تاکید نمود .

شایان ذکر است که در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات یکساله اعضای شورای برنامه ریزی استان تجلیل شد .

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندان های استان اردبیل

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندان های استان اردبیل

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندان های استان اردبیل

جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل زندان های استان اردبیل

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*