اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل : مهیا نمودن بستر اشتغال زندانیان باعث کاهش آسیب های درون زندان و آرامش روانی مددجویان می شود

 مدیرکل زندان های استان اردبیل در بازدید از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان ضمن بازدید از این مرکز با کارکنان اردوگاه دیدار و گفتگو نمود .

فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل در جلسه شورای اداری اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی استان اردبیل با اشاره به اهمیت این مرکز در بازتوانی اجتماعی مددجویان گفت : « شما با مهیا نمودن زمینه اشتغال هویت تازه ای به زندانی می بخشید . هویتی که در سلامت روان او تاثیر بسزایی دارد . » مدیرکل زندان ها با تقدیر از مجموعه کارکنان اردوگاه برای فعالیت های در دست اقدام خواستار افزایش فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال شد و گفت : « امکانات جوابگوی آمار محکومینی که علاقمند به اشتغال می باشند نیست . باید در زمینه ورود مددجویان به کارگاه های بخش خصوصی کمی بیشتر از این فعالیت انجام پذیرد . »

وی در ادامه از ایجاد فرصت شغلی در این وضعیت اقتصادی بعنوان انجام کار دشوار نام برد و افزود : « ایجاد بستر اشتغال و فرصت شغلی مقوله سهل و آسانی نیست . اما شما با تمام دشواری ها و کمبود ها اقدام به ایجاد فرصت های شغلی خوبی در این اردوگاه نموده اید و تلاش های زیادی در کار است تا این موقعیت حفظ شده و بر تعداد آمار واقعی اشتغال مولد مددجویان اضافه شود . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل با مقایسه فضای اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی با زندان گفت : « این فضا بیشتر با روحیه انسان سازگار است . چون اینجا مددجو به دنبال کار می باشد و اساساً چون میخواسته مشغول به کار شود به این مرکز انتقال یافته است . اینجا مددجو بیکار نیست که تبادل افکار بزه کارانه انجام پذیرد. لذا کار در چنین مجموعه ای زیبایی های خاص خودش را دارد و بیشتر با روحیه انسان سازگار است. »

فتحی با اشاره به مشارکت بخشی مددجویان در امر ایجاد فضای کسب و کار گفت : « از مددجویان بخواهید ایده های خود را در باب اشتغال مطرح کنند و سپس کارشناسان ایده های رسیده از سوی مددجویان را بررسی کنند . گاهی از میان این ایده ها فکر های اقتصادی خوبی که حاصل آن ایجاد فرصت شغلی بیشتری است حاصل می شود. »

در پایان این دیدار مدیرکل زندان های استان توصیه هایی در زمینه انضباط اداری و مشارکت در امور به کارکنان داشت و بر رعایت اخلاق اداری ، حوصله و صبر در برابر مشکلات و خدمت بی منت به مردم تاکیداتی نمود .

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

بازدید فتحی مدیرکل زندان های استان اردبیل از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*