اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل :فرهنگ بسیج یعنی اینکه خود را خادم واقعی مردم بدانیم

برنامه های هفته بسیج با محوریت اشاعه ی فرهنگ ولایتمداری در بین مخاطبین ، توسط اعضای پایگاه مقاومت بسیج اداره کل زندان های استان اردبیل تدوین و ابلاغ شد .

در این نشست فتحی ، مدیرکل زندان های استان اردبیل ، با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس بسیج مستضعفان به فرمان امام راحل (ره) و لزوم ترویج  و انتقال فرهنگ و اندیشه بسیج به نسل جوان در موقعیت و شرایط کنونی کشور ، گفت : « بسیج یکی از آرمان ها ی مقدس انقلاب اسلامی است که در خط مقدم مبارزه ، سازندگی و مقاومت با جانفشانی و پایمردی سرافرازانه در برابر تمامی ناملایمات و کج اندیشی ها سینه سپر کرده و ایستاده و خار چشم دشمنان و مستکبران شده است . این فرهنگ امروزه فراتر از مرزهای ایران گسترش یافته و مشاهده می کنیم که جبهه های مقاومت در خاورمیانه و در کشورهای استعمارزده چگونه با الگو پذیری از مکتب و منش بسیج ، حافظ منافع مردم مستضعف شده است . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل در ادامه صحبت های خود بر لزوم ترویج فرهنگ و اندیشه بسیج در زندان های استان تاکید کرد و افزود : « آرمان ، هدف ، مکتب و فرهنگ بسیج باید در بین مخاطبان و گروه های هدف در زندان ها اشاعه داده شود . برای این منظور از ظرفیت های همه بسیجیان زندان های استان  استفاده کرده و محیطی شاد و پر نشاط توامن با انتقال هنرمندانه مفاهیم ارزشی به مخاطبان خصوصاً جوانان فراهم آورید . »

وی خواستار تبیین اندیشه های بسیج در قالب انواع هنرهای نمایشی و سرود شد و اذعان داشت : « هنر می تواند مخاطب را در فضایی لطیف و شاد اقناع کرده و پیامی را که شاید با صرف ساعات بسیار در کلاس های آموزشی نتوان به مخاطب منتقل کرد ، ظرف مدت کوتاهی در دل و جان بیننده و شنوده نهادینه نمود.  »

در پایان این نشست برنامه های اجرایی برای هفته بسیج با سرفصل های « محافل قرآنی ، المپیاد ورزشی ، پخش فیلم های متناسب با این ایام ، تجلیل از بسیجیان ، دعوت از سخنرانان حوزه و دانشگاه ، همایش های ادبی در قالب شب شعر و خاطره ، اجرای نمایش های طنز و تئاتر شورایی ، برنامه های تفریحی برای کارکنان و خانواده های آنان ، اجرای سرود و تواشیح و … » تصویب و جهت اجرا به زندان های استان ابلاغ شد .

از حاشیه های این نشست حضور اعضای پایگاه مقاومت بسیج بر مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان های شهیدان بود .

انتهای پیام /

نشست اعضای پایگاه مقاومت بسیج اداره کل زندانهای استان اردبیل

نشست اعضای پایگاه مقاومت بسیج اداره کل زندانهای استان اردبیل

حضور اعضای پایگاه مقاومت بسیج اداره کل زندان های استان اردبیل بر مزار شهدای گمنام

حضور اعضای پایگاه مقاومت بسیج اداره کل زندان های استان اردبیل بر مزار شهدای گمنام

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*