اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل: رمضان بهترین فرصت برای هجرت از تاریکی ها به روشنایی است

مدیرکل زندان های استان در ایام ماه مبارک رمضان به صورت سرزده از زندان اردبیل بازدید کرد.

فتحی مدیرکل زندان های استان به همراه عبدی معاون اداری مالی خود با حضور در نماز جماعت حسینیه زندان اردبیل  ضمن حضور در نماز ظهر و عصر این زندان بعد از اتمام فریضه نماز برای مددجویان سخنرانی نمود.

فتحی با بیان ضرورت خودسازی و تربیت روحانی نفس ، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای تزکیه نفس و بهره مندی از معارف دین مبین اسلام خواند و از زندانیان  خواست تا بالاترین استفاده را از لحظه لحظه میهمانی خداوند ببرند .  

وی با اشاره به این که رمضان بهترین فرصت برای خودشناسی است گفت: « هیچ ماهی به فضیلت و بزرگی ماه مبارک رمضان نیست و همه ما باید از این ضیافت بزرگ الهی بهره مند شویم » وی از این ماه مبارک بعنوان یک سفر واقعی و هجرت از خود به سوی خدا نام برد و افزود : « یازده ماه در اختیار خودمان هستیم اما یک ماه مبارک رمضان را دعوتیم به میهمانی سفره رحمت الهی ، نمی نوشیم و نموی خوریم و نفس را تربیت می کنیم . در این ماه خواب مومن روزه دار هم عبادت است . بهترین فرصت است که زنگارها را از دل بزداییم .  در توبه باز است و همه مشمول رحمت بیکران خداوند کریم هستیم . »

فتحی از کاهش میزان جرایم در این ماه مبارک خبر داد و گفت: « بر اساس تحلیل های صورت گرفته از آمار تخلفات در سطح جامعه می توان گفت میزان جرایم از هر نوع آن در این ماه پر برکت کاهش چشمگیری داشته و قابل مقایسه با ماه های دیگر نیست. » گفتنی است بعد از سخنرانی مدیرکل زندان های استان به صورت چهره به چهره به سوالات مددجویان نمازگزار پیرامون مسائل و مشکلات ایشان پاسخ گفت و در جهت تسریع در روند حل مشکلات آنها دستورات لازم را به مسوولان مربوطه صادر نمود .

در این بازدید ۲ ساعته عبدی معاون اداری مالی زندان های استان نیز از واحدهای مختلف از جمله بهداشت و درمان زندان اردبیل بازدید و نماز جماعت را با زندانیان بند روان درمانی در داخل بند اقامه کرد.

حضور مدیرکل در زندان مرکزی و بازدید از برنامه های فرهنگی رمضان المبارک

حضور مدیرکل در زندان مرکزی و بازدید از برنامه های فرهنگی رمضان المبارک

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*