اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرد : اعتبارات تخصیصی با ماموریت اداره کل زندان های استان همخوانی ندارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل در راستای بررسی وضعیت اعتباری زندان های استان اردبیل با حضور در اداره کل زندان های استان با مدیرکل زندان ها دیدار و در زمینه ترمیم بودجه زندان های استان اردبیل گفتگو نمودند.

شایقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل به دعوت فتحی مدیرکل زندان های استان در اداره کل زندان ها حضور یافت . در این دیدار فتحی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل با اشاره به حجم بالای کار در زندان ها و کمبود نیرو و اعتبارات گفت : « عملاً مامورت های سازمانی ما با بودجه ای که برای آن اختصاص یافته همخوانی ندارد . زیرا با حجم بالای عملیات و میزان کم بودجه مجبور به انجام این همه فعالیت ضروری می باشیم . امیدواریم با مساعدت شما بخشی از این کمبود ها را مرتفع کنیم . »

فتحی با اشاره به ساخت اندرزگاه زنان در خارج از محدوده زندان اردبیل و در مجاورت کانون اصلاح و تربیت گفت : « لازم است در جهت تکریم زنان زندانی و زندانبان زن این پروژه به اتمام برسد.  با پایان یافتن این پروژه زنان زندانی از داخل زندان مرکزی که در شهر واقع شده خارج گردیده و به محل جدید در خارج از شهر منتقل خواهند شد . بدین طریق فضای فعلی زندان زنان در زندان مرکزی با تغییر کاربری در خدمت اسکان زندانیان شاغل قرار خواهد گرفت . »

فتحی با اشاره به ضرورت وجود زندان ها در جامعه گفت : « زندان ها بخش لاینفک هر اجتماعی می باشند و باید برای حفظ امنیت اجتماعی  علاوه بر نگهداری زندانیان بر روی آنها فعالیت های  اصلاح رفتار  انجام شود. اما فرایند اصلاح و تربیت مستلزم هزینه و سرمایه گذاری می باشد. نباید فکر کنیم که هزینه کرد در زندان ها هدر دادن اعتبارات است . زیرا اینها بخشی از افراد اجتماع هستند و حاکمیت و دولت در قبال آنها وظایفی دارد و باید حقوق شهروندی این مددجویان رعایت شود . از سویی زندان یکی از منابع مهم در تامین امنیت اجتماع می باشد . یعنی شرور ترین افراد باید در زندان بمانند تا جامعه در آرامش باشد.»

شایقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پس از ارایه گزارش توسط مدیرکل زندان ها و بیان مشکلات توسط ایشان قول مساعد داد تا با بازنگری مجدد در اعتبارات زندان های استان و کار کارشناسی مجدد در زمینه اعتبارات جاری و پروژه زندان زنان در حد امکان مساعدت لازم بعمل آید .  شایقی فعالیت های اشتغال زندانیان در بیرون از زندان و کارگاه های زندان ها را یک اقدام بزرگ و قابل تقدیر دانست و گفت : « اشتغال زندانیان باعث می شود تا خانواده های آنها از نظر معیشت کمتر تحت فشار باشند و این امر به کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند . باید در زمینه اشتغال زندانیان همه کمک کنیم تا اتفاق های خوبی که افتاده توسعه پیدا کند . »

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

دیدار مدیرکل زندان های استان اردبیل با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه زندان زنان اردبیل

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه زندان زنان اردبیل

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*