اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل در جمع معاونین سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های منطقه ۳ کشور گفت : اصلاح و تربیت و توجه به روح انسان محصول زندانبانی اسلامی است

 دومین جلسه ی شورای فرهنگی و تربیتی زندان های منطقه ۳ کشور با حضور معاونین سلامت ، اصلاح و تربیت و روسای ادارات فرهنگی و تربیتی استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، زنجان و اردبیل به میزبانی اداره کل زندان های استان اردبیل برگزار شد .

 در آئین افتتاحیه این برنامه فتحی مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی زندان های استان اردبیل ضمن خیر مقدم به میهمانان ، یوم الله ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی را گرامیداشت و گفت : « ایدئولوژی نه سازش و نه تسلیم جمهوری اسلامی ایران با قلدر مابی شیطان بزرگ همخوانی ندارد و بدین جهت تا ظهور حضرت حجت نظام اسلامی ایران هرگز سر تسلیم و سازش در برابر آمریکای جنایتکار خم نخواهد نمود . »

مدیر کل زندان های استان اردبیل در ادامه با مبارک توصیف نمودن گردهمایی تخصصی معاونین سلامت ، اصلاح و تربیت و روسای اداره فرهنگی و تربیتی زندان های منطقه ۳ کشور افزود : « یکی از فواید این گونه جلسات ، نقد و بررسی اقدامات انجام شده و همچنین تبادل اطلاعات و تجربیات مفید می باشد . »

وی در ادامه با اشاره به اهمیت کار فرهنگی در زندانبانی اسلامی گفت : « فعالیت های اصلاحی و تربیتی که در قالب برنامه های فرهنگی انجام می شود دست آورد منحصر به فرد نظام زندانبانی اسلامی است و در زندان های مخوف مدعیان دروغین حقوق بشر چنین روش و رفتاری با زندانیان نمی توان یافت . » وی اشتغال ، سواد آموزی ، حرفه آموزی ، تعلیم مسایل دینی و اخلاقی ، توجه به روح انسان و تربیت آن را مختص زندانبانی اسلامی دانست و از متولیان فرهنگی و تربیتی زندان های منطقه ۳ کشور خواست در کنار اجرای برنامه های مدون و بخشنامه ای توجه ویژه به تغییر نگرش ، ایمان و باور زندانیان داشته باشند . فتحی کار فرهنگی را خارج از محدوده بخشنامه و دستور العمل توصیف نمود و افزود : « نکته مهم در انجام فعالیت های فرهنگی این است که کننده کار به کاری که انجام می دهد ایمان داشته و عامل باشد تا فعالیت فرهنگی او تاثیر گذار باشد . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل توجه به فعالیت های هنری به عنوان یکی از موثرترین قالب های تاثیر گذار در برنامه های فرهنگی ، اصلاحی و تربیتی تاکید نمود .

در این جلسه شرکت کنندگان چگونگی اجرای برنامه های شش ماهه اول را مورد نقد و بررسی  قرارداده و برای شش ماهه دوم سال جاری تقویم اجرایی برنامه های فرهنگی و تربیتی را تشریح و تصویب نمودند .

گفتنی است میهمانان شرکت کننده در این گردهمایی در پایان جلسه با حضور در زندان مرکزی اردبیل از نزدیک فعالیت های فرهنگی در حال اجرا در این زندان را بازدید نمودند . انتهای پیام /

شورای فرهنگی زندان های منطقه 3 کشور به میزبانی استان اردبیل

شورای فرهنگی زندان های منطقه ۳ کشور به میزبانی استان اردبیل

بازدید معاونین سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های منطقه 3 کشور از زندان اردبیل

بازدید معاونین سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های منطقه ۳ کشور از زندان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*