اخبار کوتاه

مدیرکل زندان های استان اردبیل در جلسه شورای مهارت استان اعلام کرد : آموزش فنی حرفه ای برای ۱۶۸۰ تن از زندانیان در سال گذشته

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل در جلسه ای شورای مهارت استان که به ریاست استاندار اردبیل برگزار شده بود طی گزارشی مبسوط فعالیت های حرفه آموزی در زندان های استان اردبیل در سال ۱۳۹۷ و سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ را تشریح نمود .

فتحی مدیرکل زندانها در این جلسه که با حضور استاندار ، مدیرکل آموزش های فنی و حرفه ای استان و دیگر مدیران اجرایی برگزار شده بود ضمن تقدیر از زحمات مدرسان اداره ی کل آموزش های فنی و حرفه ای و تعامل سازنده بین آن اداره کل با زندانها گفت : « در سال ۱۳۹۷ برش تکلیفی سازمان زندان ها به استان اردبیل تحت پوشش قراردادن ۱۰۸۲ نفر از مددجویان با ۲۱۶۴۸۰ نفر ساعت آموزش های مهارت فنی و حرفه ای بود که خوشبختانه با تلاش همکاران ما در ۸ مرکز نگهداری زندانیان در سطح استان توانستیم ۱۶۸۰ نفر را به میزان ۲۷۴۵۹۸ نفر به ساعت تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار دهیم . » وی افزود : « در سال گذشته ۷۹ دوره با ۴۶ عنوان رشته آموزش مهارت فنی برای مددجویان زندان های استان برگزار شده که با استقبال قابل توجه مددجویان روبرو شد. »

فتحی مدیر کل زندانهای استان با اشاره به جا افتادن فرهنگ آموزش های مهارتی برای شروع به اشتغال در زندان های استان گفت : « در طی سه ماهه اول سالجاری نیز ۲۳ دوره آموزش مهارت های فنی و حرفه ای برگزار شده و ۳۶۹ نفر در این دوره ها ثبت نام و شرکت نموده اند که انتظار می رود تا پایان سال تعداد شرکت کنندگانت قابل توجهی در رشته های مختلف داشته باشیم . »

وی با اشاره به نقش حرفه آموزی در سلامت رفتار زندانیان و آماده سازی آنها برای زندگی بهتر پس از آزادی گفت : « با عنایت به اینکه منشاء بسیاری از بزه ها نداشتن شغل می باشد و از آنجایی که داشتن شغل مناسب مستلزم آموزش های فنی وحرفه ای است پس آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال و کاهش جرایم می باشد . که در زندان ها به این امر توجه اساسی شده است . »

فتحی گفت : حرفه آموزی در زندان منجر به اشتغال در طول مدت تحمل کیفر می گردد و زندانی از این طریق می تواند کمک هزینه معیشت خانواده خویش باشد . » مدیرکل زندان های اردبیل در این جلسه از آموزش های فنی و حرفه ای در زندان بعنوان یکی از بهترین روش ها برای پر کردن اوقات فراغت مددجویان و کاهش آسیب های درون زندان برشمرد و افزود : «  زندانی پس از آزادی در صورتی که مدرک و گواهی آموزش های فنی و حرفه ای را اخذ کند میتواند از تسهیلات مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان برای اشتغال استفاده نماید . این امر میزان بازگشت مجدد به زندان را کاهش می دهد . »

 

 

 

تصویر یکی از کارگاه های فنی و حرفه ای زندان های استان اردبیل

تصویر یکی از کارگاه های فنی و حرفه ای زندان های استان اردبیل

اخذ آزمون یکی از رشته های فنی و حرفه ای از شرکت کنندگان در زندان های استان اردبیل

اخذ آزمون یکی از رشته های فنی و حرفه ای از شرکت کنندگان در زندان های استان اردبیل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*